TeraFlu Limona je simptomatsko zdravilo za odpravljanje manifestacij "prehladov" bolezni (glavobol, zvišana telesna temperatura, zamašitev nosu itd.).

Indikacije za uporabo

Zdravilo TeraFlu je namenjeno hitremu lajšanju simptomov in lajšanju stanja nalezljivih in vnetnih bolezni, ki jih spremlja vročina, nosna kongestija, bolečine v mišicah, bolečine v telesu in vročina. Uporablja se pri akutnih respiratornih virusnih okužbah, sinusitisu, rinitisu, prehladu, rinofaringitisu, rinusinusopatiji, gripi in drugih boleznih "prehladne" narave..

Dobro se spopada tudi z blagim do zmernim bolečinskim sindromom z zobnimi težavami, artralgijo, migreno, mialgijo, algodismenorejo.

Sestava zdravila

Zdravilo vsebuje več aktivnih komponent. V 1 vrečki:

  • Paracetamol - 0,325 g
  • Fenilefrin (kot hidroklorid) - 0,01 g
  • Feniramin (v obliki maleuta) - 0,02 g
  • Vitamin C - 0,05 g.

Druge sestavine - natrijev citrat (v obliki dihidrata), jabolko in limona za vas, aditivi za živila (barvila, arome), kalcijeva spojina, saharoza.

TeraFlu Extra prašek vsebuje dvojni odmerek paracetamola - 0,65 g, ne vsebuje askorbinske kisline, preostale aktivne snovi se dajejo v isti količini kot v prvem pripravku. Pomožne sestavine odlikujejo aditivi za živila - barvila in arome.

Zdravilne lastnosti

Kombinirani učinek zdravila TeraFlu je dosežen zaradi lastnosti njegovih aktivnih snovi. Zdravilo lajša različne vrste bolečine, znižuje temperaturo, olajša dihanje, lajša nosno zastoje in izboljšuje prehod zraka:

  • Paracetamol ima analgetični, antipiretik in neizražen protivnetni učinek. Če se adsorbirajo iz prebavil, se najvišji kazalci odkrijejo že uro po dajanju. Razpolovni čas terapevtskih odmerkov je od 1 ure do 4, v celoti se izloči iz telesa čez dan.
  • Fenilefrin dobro ublaži simptome bolezni: znižuje temperaturo, zoži krvne žile, kar zmanjša oteklino v nosnih prehodih in olajša dihanje.
  • Feniramin nevtralizira receptorje H1, ima antialergijski učinek. Kot del zdravila TeraFlu ustavi solzenje in izcedek iz nosu, zmanjša intenzivnost vnetnega procesa, odpravi bolečino, srbenje v očeh in nosu.
  • Askorbinska kislina zmanjšuje vaskularno prepustnost, podpira imuniteto, izboljša počutje.

Obrazci za sprostitev

Povprečni stroški - 392-502 rubljev.

Zdravilo je na voljo v obliki finega praška za pripravo zdravilne raztopine. Mešanica bele barve z vključki rumene barve, ki diši po limoni. Morebitno lepljenje praška v vrečki ni pomanjkljivost. Prevlečena tekočina je rahlo rumenkasta, nejasna, ima limonin ali cimet-jabolčni okus..

Izdelek je pakiran v 21,78 g. V pakiranju - 10 vrečk, izvleček.

Način uporabe

TeraFlu prašek v skladu z navodili za uporabo razredčimo tik pred uporabo. Priprava raztopine vnaprej ni priporočljiva. Uporabite lahko vodo katere koli temperature, vendar je bolje, da zdravilni napitek pijete vročo - tako zdravilo deluje hitreje. Kot vsako antipiretično zdravilo tudi pred obroki ne smete uživati, ga je treba piti približno eno uro po obroku. S to metodo se zmanjšajo nevarnosti poškodbe želodca..

Dnevna količina zdravila TeraFlu v vrečah je 3 vrečice v rednih intervalih (vsaj 4 ure). Zdravilo pijejo čez dan, zadnji odmerek je bolje narediti tik pred spanjem.

Med nosečnostjo in dojenjem

TeraFlu se ne uporablja med dojenjem in dojenjem otrok, saj je paracetamol, ki je prisoten v njegovi sestavi, zelo aktiven: lahko prečka placentno pregrado in se kopiči v amnijski tekočini. Zdravilo lahko uporabljate samo po navodilih zdravnika v nujnih primerih.

Ni priporočljivo piti zdravila TeraFlu in doječim ženskam. Če ni drugega načina za obvladovanje slabosti, je treba med jemanjem zdravila prenehati dojenje.

Kontraindikacije

TeraFlu je prepovedano sprejemati:

  • Če obstaja posamezna preobčutljivost za komponente
  • Pri hudih patologijah CVS, jeter in ledvic
  • S povečano aktivnostjo ščitnice (hipotiroidizem)
  • Če obstajajo bolezni hematopoetskega sistema
  • Z epilepsijo, trombozo, motnjami spanja
  • Med zdravljenjem MAOI (pa tudi 2 tedna pred in po uporabi zdravil) triciklični antidepresivi, β-zaviralci
  • Z odvisnostjo od alkohola ali istočasno z zdravili, ki vsebujejo alkohol
  • S pomanjkanjem saharoze / izomaltaze, malasorpcijo glukoze in galaktoze
  • Če ima bolnik prirojeno fruktozno intoleranco
  • Otroci do 12 let
  • Med nosečnostjo in hepatitisom B.

Zdravilo TeraFlu je predpisano previdno, če je na voljo:

  • Sladkorna bolezen
  • Arterijska hipertenzija
  • Hude bolezni dihal, kri
  • Motnje uriniranja (z adenomom prostate)
  • Glavokom kotno zaprtja.

Te in druge obstoječe bolezni je treba sporočiti zdravniku, da analizira stanje in ugotovi, ali lahko zdravilo TeraFlu jemljemo v enem ali drugem primeru. Tako se boste izognili resnim stranskim učinkom in zapletom..

Previdnostni ukrepi

Zdravilo TeraFlu ne pozdravi bolezni, ampak le ublaži njene simptome, zato nekateri bolniki ustvarijo lažen občutek okrevanja. Po zaužitju praška se človek bolje počuti - temperatura se zniža, izboljša se nosno dihanje in kašelj preide. Toda v resnici bolezen ostane znotraj telesa. In če ne greste k zdravniku, ne opravite zdravljenja, lahko dobite zaplete. Bolje je piti zdravilo TeraFlu v primerih, ko na kakršen koli način ne morete zboleti - pred pomembnimi dogodki, ki jih ni mogoče razveljaviti - če imate nujno potovanje, sejo, razgovor. To pomeni, da se zdravilo jemlje kratkotrajno kot sočasno pri zdravljenju osnovne bolezni. Poleg tega njen potek ne sme presegati treh dni. Po tem času morate videti zdravnika.

Med jemanjem zdravila TeraFlu ne smete piti ničesar, ki vsebuje alkohol: pijače, zdravila, tinkture, da ne bi poškodovali jeter.

Preverite zdravila, ki jih jemljete na prisotnost paracetamola, da ne presežete dnevne norme snovi in ​​ne povzročite prevelikega odmerjanja.

Paracetamol izkrivlja raven glukoze v laboratorijskih preiskavah.

Ker TeraFlu vpliva na delovanje osrednjega živčnega sistema - povzroča zaspanost in zmanjšano pozornost, ga je treba previdno sprejeti pri vseh, ki sodelujejo v vožnji vozila ali se ukvarjajo z dejavnostmi, ki zahtevajo hitro reakcijo.

Navzkrižno medsebojno delovanje

Pri jemanju zdravila TeraFlu je treba upoštevati njegovo sposobnost reakcije s komponentami drugih zdravil:

Paracetamol - snov, ki se lahko kopiči v telesu, ob dolgotrajni uporabi povzroči strupene poškodbe jeter, izzove krvavitev. Njen škodljiv učinek je okrepljen v kombinaciji z derivati ​​kumarina, barbiturati, antiepileptičnimi in protuberkuloznimi zdravili.

  • Absorpcija snovi se poveča v kombinaciji z metoklopramidom ali domperidonom. V skladu s tem poveča koncentracijo paracetamola v krvni plazmi.
  • Paracetamol upočasni izločanje kloramfenikope, zmanjša učinek diuretikov. V kombinaciji z zidovudinom poveča tveganje za nevropenijo in krvavitve.
  • Alkohol povečuje hepatoksične učinke paracetamola.

Feniarmin. Njegove antihistaminske lastnosti so izboljšane v kombinaciji z zdravili, ki vplivajo na centralni živčni sistem (uspavalne tablete, pomirjevala, barbiturati, antikonvulzivi itd.). Sama snov povečuje učinek atropina in različnih antispazmodičnih zdravil.

Fenilefrin povečuje učinek zaviralcev MAO, kar lahko izzove hipertenzivno krizo. Uporaba zdravila TeraFlu z drugimi simptomatskimi zdravili izzove arterijsko hipertenzijo in motnje CVS, s srčnimi glikozidi pa - motnjo delovanja srca in razvoj napada.

Stranski učinki

TeraFlu lahko povzroči neželene učinke:

  • Povečana šibkost in nelagodje
  • Glavoboli, omotica
  • Povečana razdražljivost in razdražljivost, občutek strahu in tesnobe
  • Izguba orientacije v prostoru
  • Zmedenost, motnje spanja
  • Hrup v ušesih
  • Kardiopalmus
  • Visok krvni pritisk
  • Navzea, bruhanje
  • Kršitev stolice
  • Bolečine v trebuhu, zgaga
  • Suha usta
  • Bronhospazem
  • Alergija na koži (izpuščaji, pordelost, srbenje)
  • Aktivacija ledvičnih encimov (brez razvoja zlatenice).

Če se pojavi kateri koli od zgoraj naštetih simptomov ali drugih posameznih manifestacij slabo počutja, je treba zdravilo ukiniti in se posvetovati z zdravnikom..

Predoziranje

Odmerjanja zdravila TeraFlu ne bi smeli presegati, saj je zastrupitev lahko izjemno nevarna in povzroči številne resne zdravstvene težave. Poleg tega protistrup za zdravilo ne obstaja.

Hude posledice prevelikega odmerjanja so povezane predvsem z lastnostmi paracetamola. V zapletenih primerih se v jetrih razvijejo nekrotični pojavi, kar pomeni kršitev ali odpoved notranjih organov in sistemov.

Pri odraslih se po zaužitju 10 g paracetamola razvijejo neželeni procesi, pri otrocih je njegova količina 150 mg na 1 kg telesne teže. V rizično skupino spadajo tudi starejši in majhni otroci, bolniki z jetrnimi patologijami, alkoholiki, okuženi s HIV, bolniki s pomanjkanjem telesne teže.

Po enkratnem odmerku velikih odmerkov zdravil bolnik pokaže bledico kože, razvije se slabost. Znaki poškodbe jeter se ne pojavijo takoj, ampak nekaj ur ali celo nekaj dni po uporabi. Eden od znakov je bolečina v trebuhu.

Zato s prevelikim odmerkom paracetamola z zdravniško pomočjo ne morete odlašati. Čim prej morate poklicati rešilca.

Preveliko odmerjanje feniramin maleat in fenilefrin povzroča:

  • Zaspanost, ki ji sledi razvoj živčnega vznemirjenja
  • Zatiranje CNS
  • Okvara vida
  • Glavoboli, vrtoglavica
  • Tremor okončin
  • Motenje spanja
  • Suha sluznica
  • Povišana temperatura
  • Aritmija
  • Omedlevica
  • Konvulzije (v hudih primerih - koma).

Pogoji in pogoji skladiščenja

Zdravilo je primerno za uporabo 2 leti od datuma izdelave. Hranite na mestu, zaščiteno pred sončno svetlobo, vlago in izven dosega otrok, pri sobni temperaturi do 25 ° C.

Analogi

Za izboljšanje stanja bolezni dihal je veliko zdravil. Za lažjo izbiro se morate obrniti na zdravnika ali farmacevta.

Antiflu

Pogodbena farmacevtska korporacija (ZDA)

Stroški: (5 palic) - 203 rubljev.

Zdravilo za simptomatsko zdravljenje gripe, prehlada itd. Paracetamol, fenilefrin v obliki hidroklorida, klorfeniramin v obliki maleuta zagotavljajo učinek zdravila. Zdravilo je zasnovano za odrasle, daje ga lahko otrokom od 12. leta dalje.

Na voljo v pakiranem prahu za pripravo terapevtskih raztopin. Na dan lahko vzamete največ 4 palice (odmor - vsaj 4 ure).

Dostojanstvo:

  • Hitro odpravi gripo.

Slabosti:

  • Veliko kontraindikacij
  • Visoka cena.

Teraflu

Teraflu - kombinirano zdravilo; Ima antipiretik, analgetik, vazokonstriktor, antihistaminik, sedativ, antitusik in bronhodilatacijski učinek; odpravlja simptome navadnega prehlada. Psevdoefedrin povzroča vazokonstrikcijo, zmanjšuje otekanje, lokalne eksudativne manifestacije in hiperemijo sluznice nosne votline, nazofarinksa, sinusov. Paracetamol je netrokotični analgetik, ima analgetik, antipiretik in rahlo izražen protivnetni učinek. Klorfenamin - zaviralec receptorjev za H1-histamin, ima anti-serotonin, antihistamin, šibek antiholinergični, sedativni učinek, zmanjšuje resnost alergijskih reakcij, ki jih posreduje delovanje histamina, zmanjšuje prepustnost kapilar, zoži krvne žile, odpravlja otekanje in hiperemijo nosne votline nosu in nosu; zmanjšuje lokalne eksudativne manifestacije, zavira simptome alergijskega rinitisa: kihanje, rinorejo, srbenje oči, nosu. Začetek delovanja je po 20-30 minutah, trajanje je 4-4,5 ure.

Indikacije za uporabo:
Zdravilo Teraflu je namenjeno zdravljenju nalezljivih in vnetnih bolezni - gripe, akutnih respiratornih virusnih okužb ("prehladov"), ki jih spremlja vročina, mrzlica in vročina, glavobol, izcedek iz nosu, zamašen nos, kihanje in bolečine v mišicah.

Način uporabe:
Vzemite teraflu znotraj. Vsebino vrečke raztopimo v 1 skodelici kuhane vroče vode. Uporabite vročo. Po okusu lahko dodate sladkor. Ponovljeni odmerek lahko vzamete vsake 4 ure (največ 3 odmerke v 24 urah). Zdravilo TeraFlu lahko uporabljamo kadar koli čez dan, vendar je najboljši učinek jemanje zdravila pred spanjem, ponoči. Če v 3 dneh po uvedbi zdravila ne opazite lajšanja simptomov, se posvetujte z zdravnikom.

Stranski učinki:
Med jemanjem zdravila Teraflu zaradi neželenih učinkov so možne alergijske reakcije (kožni izpuščaji, srbenje, urtikarija, angioedem), povečana razdražljivost, motnje spanja, zmanjšanje hitrosti psihomotornih reakcij, zaspanost, omotica, slabost, bruhanje, bolečine v želodcu, palpitacije, zvišan krvni tlak, suha usta, pareza nastanitve, zvišan intraokularni tlak, zastajanje urina.
Ob dolgotrajni uporabi v velikih odmerkih je hepatotoksični učinek, motnje krvne slike (anemija, trombocitopenija, agranulocitoza), nefrotoksičnost.

Kontraindikacije:
Teraflu kontraindiciran za:
- hkratna uporaba tricikličnih antidepresivov, zaviralcev monoamin oksidaze (MAO), zaviralcev beta;
- portalna hipertenzija;
- alkoholizem;
- diabetes;
- nosečnost in obdobje dojenja;
- starost otrok do 12 let;
- preobčutljivost za posamezne sestavine zdravila.
Previdno: s hudo aterosklerozo koronarnih arterij, z arterijsko hipertenzijo, glavkomom zapiranja kota, hudimi boleznimi jeter ali ledvic, hiperplazijo prostate, krvnimi boleznimi, pomanjkanjem glukoze-6-fosfat dehidrogenaze, prirojeno hiperbilirubinemijo (sindrom Gilbert, Dubin-Johnson in Rother), feokromocitom, bronhialna astma.

Medsebojno delovanje z drugimi zdravili:
Zdravilo Teraflu povečuje učinke zaviralcev MAO, pomirjeval, etanola. Tveganje za hepatotoksične učinke paracetamola se poveča med jemanjem barbituratov, fenitoina, karbamazepina, rifampicina, zidovudina in drugih induktorjev mikrosomalnih jetrnih encimov. Antidepresivi, antiparkinsonska zdravila, antipsihotiki, derivati ​​fenotiazina - povečajo tveganje za zadrževanje urina, suha usta in zaprtje. Glukokortikosteroidi povečajo tveganje za povišan intraokularni tlak.
Paracetamol zmanjšuje učinkovitost uricosuric zdravil in povečuje učinkovitost indirektnih antikoagulantov. Triciklični antidepresivi krepijo simpatomimetični učinek, istočasno dajanje halotana poveča tveganje za ventrikularno aritmijo. Z
Zmanjša hipotenzivni učinek gvanetidina, kar posledično poveča alfa-adrenostimulirajočo aktivnost fenilefrina.

Nosečnost:
Teraflu je kontraindiciran med nosečnostjo in dojenjem.

Preveliko odmerjanje:
V primeru prevelikega odmerjanja zdravila Teraflu se pojavijo slabost, bruhanje, epigastrična bolečina, hepatotoksični in nefrotoksični učinki, v hudih primerih - odpoved jeter, hepatonekroza, povečana aktivnost "jetrnih" transaminaz, povečan protrombinski čas, encefalopatija in koma.
Zdravljenje: izpiranje želodca, vnos aktivnega oglja, simptomatska terapija. Uvedba metionina 8–9 ur po prevelikem odmerjanju in acetilcisteina - po 12 urah. Poiščite zdravniško pomoč.

Obrazec za izdajo:
Prašek za pripravo peroralne raztopine (divje jagode) ohlapen, sestavljen iz zrnc bele, rumenkaste, rožnate in sivo-vijolične barve; dovoljene so mehke grudice; pripravljena vodna raztopina roza-vijolične barve, neprozorna, z vonjem po jagodičevju.

Struktura:
1 paket - paracetamol 325 mg, feniramin maleat 20 mg, fenilefrin hidroklorid 10 mg
Pomožne snovi: saharoza, kalijev acesulfam, očarljivo rdeče barvilo (E129) (rdeče barvilo FD&C št. 40), diamantno modro barvilo (E133) (modro barva FD&C št. 1), maltodekstrin M100, silicijev dioksid, naravna malina okus WONF Durarome (860385 TD99 ), naravna aroma brusnice Durarome (861149 TD2590), citronska kislina, natrijev citrat dihidrat, kalcijev fosfat, magnezijev stearat.

TERAFLU

Paracetamol ima antipiretik, analgetik in blag protivnetni učinek. Po notranji uporabi se hitro absorbira iz prebavil. Najvišja plazemska koncentracija se zabeleži po 0,5-1 urah. Razpolovni čas izločanja, kadar je predpisan v terapevtskih odmerkih, je 1-4 ure. Presnova paracetamola se pojavi v jetrih zaradi konjugacijskih reakcij. Opazimo lahko tako deacetilacijo kot hidroksilacijo, kar je odvisno od vsebnosti paracetamola v krvni plazmi. V enem dnevu se izloči iz telesa - predvsem ledvice (90-100%). Prav tako se izločajo konjugati paracetamola - sulfati (35%), cistein (3%) in glukuronidi (60%)..

Fenilefrinijev klorid ima simpatomimetični učinek: zmanjšuje hiperemijo in otekanje, povzroča zoženje žil nosne sluznice in paranazalnih sinusov. Fenilefrinijev klorid ima omejeno biološko uporabnost, ker se slabo absorbira iz prebavnega sistema in ima pomemben pressistemski metabolizem v jetrih in črevesju zaradi delovanja monoamin oksidaze.
Feniramin maleat je zaviralec receptorjev H1, ima antialergijski učinek: zmanjšuje resnost eksudativnih lokalnih manifestacij okužbe, blaži solzenje, zmanjšuje srbenje v očeh in nosu ter odpravlja rinorejo. Najvišja koncentracija aktivne snovi je dosežena po približno 1-1,25 urah. Razpolovna doba feniramin maleuta je 16-17 ur. Iz telesa se izloči z urinom v obliki presnovkov ali v nespremenjenem stanju (približno 70-83% sprejetega odmerka feniramina ni podvrženo presnovnim reakcijam).

Indikacije za uporabo

Kratkotrajno simptomatsko zdravljenje vnetnih vnetnih bolezni pri odraslih (akutne respiratorne virusne okužbe, gripa), v klinični sliki prevladujejo: povišana telesna temperatura ali mrzlica, hipertermija, glavobol, nosna kongestija, izcedek iz nosu, bolečine v mišicah, nosna zastoja.

Način uporabe

Največji dovoljeni dnevni odmerek je 3 vrečice. Pogostost sprejema je vsakih 4-6 ur. Ni priporočljivo jemati zdravila Teraflu več kot 5 dni.

Stranski učinki

Pogosti neželeni učinki: omotica, zaspanost, suho grlo in ustna votlina, glavobol, utrujenost, nespečnost, palpitacije, razdražljivost in živčnost. Mladostniki imajo lahko motnje spanja in vznemirjenost.

Neželeni učinki teraflu iz prebavil: bruhanje, zaprtje, slabost, driska in napihnjenost.

Neželeni učinki paracetamola: kožni izpuščaji, urtikarija, levkopenija, trombocitopenija, hemolitična anemija, v izoliranih primerih - agranulocitoza. Navzkrižne reakcije so možne pri bolnikih z intoleranco za aspirin (acetilsalicilna kislina) - zlasti pri bolnikih z bronhialno astmo.

Neželeni učinki fenilefrina: zvišan krvni tlak (zlasti pri sočasni hipertenziji), midriasa (z učinkom na znake glavkoma), refleksna bradikardija, učinki na endokrine in druge organe in sisteme, ki vplivajo na presnovo, težave z uriniranjem (strangurija) in zastajanje urina. Neželeni učinki fenilefrina so povezani s simpatomimetičnimi učinki.

Neželeni učinki feniramina:
· Povezan z antiholinergičnim učinkom na periferne receptorje: suha sluznica oči, suha sluznica ustne votline, težave z uriniranjem in zastajanje urina pri moških;
· Povezan z antiholinergičnim učinkom na centralne receptorje: zaspanost; epileptični napadi, diskinezija, vedenjske spremembe, koma (v izoliranih primerih).

Za razliko od alergičnih zdravil druge generacije feniramin maleat ni povezan s podaljšanjem intervala Q - Tc in pojavom aritmije.

Kontraindikacije

Hude jetrne, srčno-žilne in / ali ledvične bolezni;
· Arterijska hipertenzija;
Hipertrofija prostate s težavami z uriniranjem;
Ovira piloroduodenal;
Obstrukcija vratu mehurja;
· Sladkorna bolezen;
· Stenotična razjeda želodca in dvanajstnika;
Pomanjkanje glukoza-6-fosfat dehidrogenaze;
Glavkom za kotom;
Pljučna patologija (vključno z bronhialno astmo);
· Med nosečnostjo in dojenjem;
Epilepsija
· Starost do 12 let;
Preobčutljivost za komponente Teraflu.

Nosečnost

Zdravilo se lahko predpiše nosečnicam v izjemnih primerih, ko koristi zdravljenja presegajo pričakovana tveganja za plod (otroka). Med dojenjem, če je predpisan Teraflu, je treba dojenje začasno prekiniti.

Interakcija z drugimi zdravili

Kombinacija zdravila z nesteroidnimi protivnetnimi zdravili povečuje verjetnost neželenih učinkov, zlasti iz urinarnega sistema. Obstajajo primeri interakcije farmakodinamike paracetamola z opiati, kofeinom in drugimi analgetiki. Ob sočasni uporabi paracetamola in kloramfenikola opazimo povečanje razpolovne dobe slednjega.
Paracetamol deluje v interakciji z antikonvulzivi in ​​antikoagulanti (npr. Kumarinom in varfarinom).
Probenecid vpliva na presnovo paracetamola. Ob hkratni uporabi izoniazida in rifampicina se poveča tveganje za hepatotoksičnost paracetamola. Antiepileptična zdravila (karbazepin, fenitoin, fenobarbital) ne povečajo tveganja za hepatotoksične učinke paracetamola.

Fenilefrin povzroča reakcijske reakcije z zaviralci a- in β, zaviralci monoaminooksidaze, antihistaminiki fenotiazinske skupine (npr. Promethazin), simpatomimetiki, bronhodilatatorji, atropin ali gvanetidin, triciklični antidepresivi (npr. Imipromiloid,, druga zdravila, ki spodbujajo delovanje centralnega živčnega sistema. Morda bo kombinacija s teofilinom kaj pomenila. Pri uporabi v kombinaciji z anestetiki je verjeten razvoj aritmij. Povečanje vazokonstriktornega učinka je bilo opaženo v kombinaciji z zdravili, ki spodbujajo razvoj porodne aktivnosti (v izoliranih primerih). Prekomerno zvišanje krvnega tlaka v kombinaciji fenilefrina in algoloidov ergota je možno, če slednje dajemo intravensko.

Feniramin povečuje učinke zdravil in snovi, ki zavirajo centralni živčni sistem: zaviralci monoamin oksidaze, antiparkinsonska zdravila, triciklični antidepresivi, pomirjevala, barbiturati, droge, alkohol. Feniramin zavira resnost učinkov antikoagulantov. Opažajo tudi interakcije z rezervinskim, progesteronskim in tiazidinskim diuretikom. Če ga jemljemo v kombinaciji s hormonskimi kontraceptivi, opazimo zmanjšanje antialergijskega učinka feniramina.

Predoziranje

Če presežete priporočeni odmerek zdravila Teraflu, so možni naslednji simptomi: bruhanje, slabost in bolečina v epigastričnem območju (običajno se pojavijo v 24 urah ali po 48 urah); hepatotoksični učinek (v posebej hudih primerih je možen razvoj jetrne nekroze); zaspanost, ki jo nadomešča vznemirjenje (zlasti pri mladostnikih), oslabljen vid, glavobol, koma, moten krvni pretok, krči, spremembe vedenja, zvišan krvni tlak, atropini podobna psihoza, bradikardija.

Antidot paracetamol - N-acetilcistein.
Zdravljenje: pravočasno oralno ali intravensko dajanje N-acetilcisteina, izpiranje želodca, uporaba aktivnega oglja ali drugih enterosorbentov, spremljanje stanja dihal in srčno-žilnega sistema.

Z razvojem konvulzivnega sindroma se uporablja diazepam. Dajanje epinefrina je strogo kontraindicirano.

Obrazec za sprostitev

Prašek za pripravo raztopine za peroralno dajanje zdravila Teraflu - po okusu in vonju limone ali jabolka s cimetom. Prah je zrnat, drobljiv - brez grudic, bel ali z rumenimi barvami. Pripravljena raztopina je motna, brezbarvna, z vonjem po limoni ali cimetu po jabolku. Prašek damo v vrečke. V škatli - 10 vrečk.

Pogoji skladiščenja

Na mestu, ki je nedostopno otrokom, pri temperaturi 25 ° C. Izpuščajo se iz lekarn brez recepta zdravnika.

Struktura

Zdravilne učinkovine (v 1 vrečici): paracetamol - 325 mg, fenilefrin hidroklorid - 10 mg, feniramin maleat - 20 mg.
Neaktivne snovi (Teraflu z okusom jabolka in cimeta): askorbinska kislina, jabolčna kislina, tribazični kalcijev fosfat, etil maltol, natrijev citrat dihidrat, brezvodna citronska kislina, umetna jabolčna aroma, naravna aroma jabolka in cimeta.
Neaktivne snovi (Teraflu z aromo limone): natrijev citrat dihidrat, askorbinska kislina, jabolčna kislina, rumena barvila št. 6; 10, saharoza, aroma limone, titanov dioksid, tribazični kalcijev fosfat, brezvodna citronska kislina.

Kaj pomaga zdravilo Teraflu

"Teraflu", kaj pomaga pri tem kompleksnem zdravilu? Orodje ima analgetične, termoregulacijske, antialergenske in dekongestivne učinke. Navodila za uporabo zdravila "Teraflu" priporočajo jemanje prehladov in gripe.

Sestava in oblika sproščanja

Zdravilo je v obliki tablet, pršila, praška za pripravo raztopine. Aktivni elementi zdravila „Teraflu“, ki pomaga pri prehladu, so:

  1. paracetamol;
  2. fenilefrin hidroklorid;
  3. feniramin maleat;
  4. vitamin C.

Pomožne snovi so: maltodekstrin, acesulfam kalij, kalcijev fosfat, magnezijev stearat, natrijev dihidrat in druge komponente.

Farmakološke lastnosti

Aktivne sestavine zdravila "Teraflu", iz katerih deluje analgetični, protivnetni, dekongestivni in antipiretični učinek, delujejo zapleteno. Paracetamol blokira encimsko aktivnost ciklooksigenaz in tako moti razmnoževanje prostaglandinov. Selektivno vpliva na termoregulacijske receptorje možganov, spremeni mejo občutljivosti.

To povzroča antipiretično, analgetično in blago protivnetno delovanje zdravila "Teraflu". Kaj pomaga zdravilni učinkovini feniramin maleat? Ta komponenta je odgovorna za antialergijske lastnosti zdravila, odpravlja delovanje histamina. Posledično se zmanjša otekanje sluznic dihal, solzenje in srbenje v nosu..

Fenilefrinijev klorid povzroči zoženje kapilar v nosni sluznici. To pomaga, da se znebite znakov prehlada, ki se izražajo z oteklino in pordelostjo sluznice nosu in žrela, normalizirajo izločanje nosu, drenažo srednjega ušesa.

Prisotnost askorbinske kisline sproži obrambo telesa, poveča imuniteto. Vitamin krepi žilne stene, ima antioksidativne lastnosti, ščiti celične membrane pred poškodbami prostih radikalov, ki spremljajo vnetni proces.

Zdravilo "Teraflu": kaj pomaga

Indikacije za uporabo zdravila vključujejo naslednje bolezni in stanja:

  • alergijski rinitis;
  • prehlad
  • rinoreja;
  • sinusitis;
  • rinofaringitis;
  • seneni nahod;
  • gripa;
  • rinitis, vključno z vazomotorno;
  • rinosinusopatija.

Kontraindikacije

Teraflu raztopina je prepovedana z uporabo navodil za uporabo pri:

  • alkoholizem;
  • otroci do 15 let;
  • sladkorna bolezen;
  • preobčutljivost za sestavo zdravila "Teraflu", od katerega se lahko začnejo alergije;
  • portalna hipertenzija.

Zdravila ni priporočljivo jemati nosečnicam in doječim materam. Zdravila ni priporočljivo piti v kombinaciji z zaviralci adrenergike in antidepresivi.

Pri uporabi zdravila morate biti previdni pri ljudeh z visokim krvnim tlakom, s hipertiroidizmom, zapletenimi patologijami krvi, ledvic, jeter, bolnikom z bronhialno astmo, prostatitisom. Ker „Teraflu“ vpliva na pozornost in reakcijo, je priporočljivo, da se med zdravljenjem ne vozite z avtomobilom.

Zdravilo "Teraflu": navodila za uporabo

Prašek se razredči v kozarcu tople vode in pije, ne da bi se zdravilo ohladilo. Dnevni odmerek ne sme presegati 3 paketov. Interval med odmerki je več kot 4 ure. Največji učinek zdravila opazimo pri jemanju raztopine pred spanjem. Brez zdravnikovega recepta lahko izdelek uporabljate največ 3 dni. Če v tem obdobju ni terapevtskega rezultata, se morate obrniti na specialista.

Stranski učinki

Zdravilo "Teraflu", pregledi in navodila to potrjujejo, lahko povzročijo:

  • Omotičnost.
  • Živčnost.
  • Zaspanost.
  • Srčni utrip.
  • Suha usta.
  • Nespečnost.
  • Fatigability.
  • Bolezni stol.
  • Razdražljivost
  • Alergija.
  • Navzea ali bruhanje.

Redko opaženi:

  • Trombocitopenija.
  • Stranguria.
  • Suha sluznica.
  • Diskinezija.
  • Hemolitična anemija.
  • Zadrževanje urina.
  • Bradikardija.
  • Levkopenija.
  • Visok krvni pritisk.
  • Panj.

Cena in analogi

Zdravilo "Teraflu" lahko zamenjate z analogi: "Grippocytron", "Fervex", "Coldrex", "Rinza", "Astracitron". Prikazana je tudi uporaba takšnih sort zdravila "Teraflu", kot so LAR, Immuno, Bro, Extra, Extratab. Prašek z aromo limone lahko kupite za 170 rubljev za 4 zavojčke.

Mnenja pacientov

O zdravilu "Teraflu" bolniki dajejo ocene večinoma pozitivne. Mnogi ga sprejmejo ob prvih simptomih prehlada in gripe. Zdravilo pomaga odpraviti simptome teh bolezni, ne da bi imelo sistemski učinek..

Bolniki se pogosto sprašujejo, kaj je boljše od zdravila Teraflu ali Coldrex. Zdravniki pravijo, da imata oba analoga podoben učinek na telo. Zdravila lajšajo le simptome bolezni, ne odpravljajo vzroka bolezni. Prednost je treba dati zdravilu "Teraflu", saj ima bolj uravnoteženo sestavo.

Navodilo za uporabo Teraflu

Teraflu pokliče navodila za uporabo kombiniranega zdravila, ki se uporablja za zmanjšanje resnosti prehladov. Kompleks učinkovin omogoča doseganje več učinkov naenkrat, vključno z odstranjevanjem vnetja, zniževanjem povišane telesne temperature, zmanjšanjem otekline nosne votline.

Sestava in farmakološko delovanje

Sestava Teraflu fenilefrinijevega klorida, paracetamola, feniramin maleata (10, 325 in 20 mg). Zdravilo je na voljo v dveh dozirnih oblikah: prašek in tablete.

Glavne aktivne sestavine dopolnjujejo številne pomožne snovi:

  • za prah: barvila, natrijev citrat, magnezijev stearat, saharoza, kalcijev fosfat, arome in drugo;
  • za tablete: silicijev dioksid, magnezijev stearat, povidon, škrob na osnovi koruze, makrogol in drugi.

Prašek, ki ga je treba predhodno razredčiti v tekočini, je pakiran v vrečke, od katerih vsaka vsebuje 11,5 g aktivne mešanice.

Če želite razumeti, kako deluje Teraflu, morate razmisliti o vplivu vsake njegove sestavine na človeško telo:

  1. Paracetamol ima protivnetne, analgetične, antipiretične učinke. Ta komponenta spada v kategorijo NSAID, ima sposobnost blokiranja ciklooksigenaze, zaradi česar ne pride do pretvorbe arahidonske kisline v prostaglandine. Te snovi so derivati ​​za pojav bolečine in zvišanje telesne temperature nad fiziološko normo. Ko človek v telesu začne paracetamol, začne aktivno delovati, zmanjšuje vnetje, vodi do normalne telesne temperature in lajša bolečine zmerne resnosti.
  2. Feniramin maleat ima sposobnost blokiranja histaminskih receptorjev. To vam omogoča, da zmanjšate negativne učinke histamina, kar vodi do zmanjšanja otekline nosne votline, izboljšate nosno dihanje, se znebite srbenja, solzenja, pordelosti oči.
  3. Fenilefrinijev klorid je snov, ki izrazito vpliva na alfa adrenergične receptorje, kar vodi v zoženje arterijskih žil. To delovanje zdravila človeka razbremeni pred oteklino nosne sluznice.

Po peroralni uporabi praška ali tablet Teraflu se aktivne snovi hitro absorbirajo v sistemski obtok. Po tem se sestavine enakomerno porazdelijo v tkivih, pa tudi biološke tekočine, kar zagotavlja izrazit terapevtski učinek.

Zunaj telesa se zdravilo izloči po prehajanju skozi presnovne procese v jetrih, skupaj z urinom.

Indikacije in kontraindikacije

Glavna indikacija za uporabo zdravila Teraflu je odstranjevanje negativnih simptomov, ki stalno spremljajo kakršne koli virusne bolezni, ki prizadenejo dihalne organe. To je lahko gripa ali parainfluenza, različne akutne respiratorne virusne okužbe (adenovirus, rinovirus, respiratorna sincicijska okužba in druge patologije).

Sprejem Teraflu vam omogoča, da se hitro znebite:

  • zvišana telesna temperatura;
  • bolečine različne lokalizacije (glava, sklepi, mišice);
  • olajšajo nosno dihanje z zmanjšanjem količine izločene sluzi;
  • lajšajo pordelost oči in solzenje;
  • znebiti bolečin v telesu;
  • normalizirati splošno stanje.

Niso vse kategorije bolnikov dovoljene za uporabo zdravila, obstaja seznam pogojev (navedenih v navodilih), kadar je uporaba zdravila Teraflu strogo prepovedana.

Kontraindikacije za uporabo:

  • bolezen jeter
  • visoka občutljivost za katero koli sestavino zdravila, sestavnega dela;
  • kronični alkoholizem;
  • hkratna uporaba zdravil, povezanih z zaviralci monoamin oksidaze, tricikličnimi antidepresivi, zaviralci beta;
  • povečanje kazalnikov tlaka v portalnih venah;
  • diabetes mellitus (1, 2 vrste);
  • otroci do 12 let;
  • obdobje nosečnosti;
  • čas dojenja.

Poleg absolutnih prepovedi uporabe zdravila Teraflu obstajajo tudi relativno. To pomeni, da se zdravilo lahko uporablja, vendar le po posvetovanju z bolnikom in pridobitvijo njegovega dovoljenja za tako zdravljenje.

Teraflu je treba uporabljati previdno, kadar:

  • ateroskleroza koronarnih arterij izrazite oblike;
  • zvišan krvni tlak;
  • pomanjkanje nekaterih encimov;
  • glavkom v zaprtem kotu;
  • povečan intraokularni tlak;
  • patološka stanja jeter (Rother, Gilbert, Dubin-Johnson sindromi);
  • oslabljeno delovanje ledvic, jeter;
  • tumorska stanja nadledvičnih žlez (benigna);
  • hipertiroidizem;
  • povečana prostata.

Navodila za uporabo

Pred odločitvijo za pitje zdravila Teraflu morate pred jemanjem zdravila natančno prebrati navodila, se seznaniti s pravili zdravljenja in razjasniti odsotnost kontraindikacij, zaradi katerih jemanje zdravil prepovedano.

Zdravilo se učinkovito uporablja za odpravljanje prehladov po naslednjih pravilih:

  • tablete speremo z zadostno količino vode;
  • prah predhodno razredčimo z vodo, ki vre in ohladi;
  • otroci od 12 let naprej in odrasli bolniki hkrati lahko vzamejo 1 tableto, spijejo vsebino 1 vrečke;
  • en dan ni dovoljeno jemati več kot štiri odmerke zdravila ob upoštevanju enakih časovnih intervalov med njimi;
  • za povečanje terapevtskega učinka lahko takoj pijete 2 tableti / 2 praška v 1 odmerku, vendar ne pogosteje kot enkrat na dan.

Kljub temu, da je mogoče zdravilo kupiti v lekarniški mreži brez zdravniškega recepta, se v primeru motečih stanj ali dvomov posvetujte z zdravnikom.

Zdravilo ni dovoljeno uporabljati več kot tri dni zapored. Če v tem času bolnik ne olajša trenutnega stanja, mora poiskati pomoč pri kvalificiranem specialistu.

Lahko pijem zdravilo Teraflu za preventivo? To zdravilo vsebuje komponente, ki imajo le simptomatski učinek na telo. Ne vplivajo na vzrok razvoja negativnih simptomov, temveč le odpravljajo neprijetne kataralne znake SARS. Zato uporaba zdravila Teraflu v preventivne namene ni priporočljiva.

Teraflu za otroke

Teraflu je zdravilo, ki vsebuje več komponent hkrati. Zato uporaba zdravila pri otrocih, mlajših od 12 let, ni dovoljena.

Da se znebite simptomov prehlada pri mladostnikih od 12. leta dalje, otrokom (pa tudi odraslim bolnikom) morate dati največ štiri tablete na dan ali prašek razredčiti največ 4-krat.

Uporaba med nosečnostjo in dojenjem

Med nosečnostjo in med hranjenjem zdravilo ni odobreno za uporabo. Ženske, ki pričakujejo rojstvo otroka ali dojijo novorojenčka, naj raje enokomponentne pripravke za lajšanje neprijetnih simptomov prehlada (po posvetu z zdravnikom).

Stranski učinki

Odrasli ne smejo piti praška več kot tri dni zapored, sicer se verjetnost za razvoj negativnih manifestacij poveča.

Stranski učinki:

  • organi prebavnega trakta: bolečina v epigastrični regiji, slabost, drenaža ustne sluznice;
  • CNS: povečana razdražljivost, povečana nervoza, motnje spanja, glavoboli, težave s zaspanjem;
  • srce in ožilje: zvišan krvni tlak, motnje srčnega ritma;
  • čutnih organov: povečan pritisk znotraj oči, zoženje zenic, razvoj pareza nastanitve;
  • krvožilni sistem: pojav anemije, trombocitopenije, agranulocitoze (vsi parametri se po nekaj časa po prenehanju zdravljenja z zdravilom vrnejo v normalno stanje);
  • urinski sistem: zmanjšanje količine izločenega urina, izrazit nefrotoksični učinek na telo, povečanje glukoze v urinu;
  • alergijske manifestacije: pojav na koži izpuščaja, pordelost, ki jo spremlja srbenje, razvoj urtikarije, Quinckejev edem, anafilaktični šok (tak učinek se razvije redko, kot individualna reakcija na uporabo zdravila).

Pojav kakršnih koli negativnih reakcij telesa je povod za takojšnje prenehanje terapije z zdravili in za zdravniško pomoč pokličite zdravnika.

Pri jemanju zdravila Teraflu je treba vedeti, da ima to zdravilo lahko drugačen učinek na druga zdravila, ki se uporabljajo hkrati. Ko oseba jemlje katero koli zdravilo, mora pred uporabo zdravila Teraflu prebrati navodila, da oceni možnost ali posledice takšne kombinacije.

Interakcije z zdravili:

  • Teraflu poveča učinek etanola, pomirjeval, zaviralcev monoaminooksidaze na telo;
  • sočasna uporaba barbituratov, Zidovudina, karbamazepina, induktorjev jetrnih encimov, Fenitoina, Rifampicina vodi do povečanih hepatoksičnih učinkov, kar daje paracetamol;
  • uporaba glukokortikosteroidov vodi do povečanja tlaka v očeh;
  • uporaba teraflu in urikozuričnih sredstev lahko zmanjša učinkovitost slednjih;
  • posredni antikoagulanti lahko povečajo lastne učinke na telo;
  • simpatomimetični učinek se poveča, če bolnik hkrati jemlje antidepresive tricikličnega tipa;
  • Halotan poveča tveganje za ventrikularne aritmije;
  • hkratna uporaba zdravila Teraflu in gvannetina. lahko poveča stimulirajoče funkcije fenilefrinijevega klorida, hkrati pa zmanjša hipotenzivni učinek zdravila;
  • tveganje za neželene učinke, vključno s suhimi usti, prebavnimi motnjami in izločanjem urina, se poveča, ko bolnik hkrati jemlje antiparkinsonska zdravila, antidepresive, derivate fenotiazina ali antipsihotična zdravila.

Analogi

Analogi analoga zdravila Teraflu po strukturi in učinku so Grippoflu, Stopgripan, Maksikold.

Opis zdravila TERAFLU (TERAFLU)

Oblika, sestava in embalaža

Prašek za pripravo raztopine za peroralno dajanje (limona) je velik, tekoč, bel, zrnat, z rumenimi pikami; izdelek lahko vsebuje grudice.

1 paket.
vitamin C50 mg
paracetamol325 mg
feniramin maleat20 mg
fenilefrin hidroklorid10 mg

Pomožne snovi: saharoza, barvilo rumeno (Е110), titanov dioksid (Е171), natrijev citrat dihidrat, citronska aroma, brezvodna citronska kislina, jabolčna kislina, tribazični kalcijev fosfat.

22,1 g - vrečke (10) - zavojčki iz kartona.

farmakološki učinek

Kombinirano zdravilo.

Paracetamol je analgetik-antipiretik. Ima analgetik, antipiretik in šibak protivnetni učinek. Mehanizem delovanja je povezan z inhibicijo sinteze prostaglandina, ki prevladuje na termoregulacijski center v hipotalamusu.

Fenilefrin - alfa 1 -adrenomimetik, povzroči vazokonstrikcijo, odpravlja zabuhlost in hiperemijo nosne sluznice.

Feniramin je antialergijsko sredstvo, zaviralec histaminskih H1 receptorjev. Odpravlja alergijske simptome, blago ima sedativni učinek in ima tudi m-antiholinergično delovanje.

Askorbinska kislina sodeluje pri uravnavanju redoks procesov, presnovi ogljikovih hidratov, koagulaciji krvi, regeneraciji tkiv in pri sintezi steroidnih hormonov; poveča odpornost telesa na okužbe, zmanjša prepustnost žil, zmanjša potrebo po vitaminih B 1, B 2, A, E, folni kislini, pantotenski kislini. Izboljša toleranco paracetamola in podaljša njegov učinek (povezano s podaljšanjem T 1/2).

Farmakokinetika

Paracetamol se hitro in skoraj v celoti absorbira iz prebavnega trakta. C max v plazmi se doseže 10-60 minut po zaužitju. Razdeljen je v večini telesnih tkiv. Prodira skozi placento pregrado, ki se izloča v materino mleko. V terapevtskih koncentracijah je vezava na beljakovine v plazmi zanemarljiva, vendar narašča z naraščajočo koncentracijo. V jetrih je podvržen primarni presnovi. Izloča se predvsem z urinom v obliki glukuronidov in sulfatov. T 1/2 je od 1 do 3 ure.

Fenilefrin se absorbira iz prebavnega trakta. Presnavlja se med "prvim prehodom" skozi steno črevesa in v jetrih, zato je hidroklorid ob zaužitju fenilefrina značilna omejena biološka uporabnost. C max v plazmi dosežemo v razponu od 45 minut do 2 uri, izločajo pa ga ledvice skoraj v celoti v obliki sulfatnih spojin. T 1/2 je 2-3 ure.

C max feniramina v plazmi dosežemo po približno 1-2,5 ure T 1/2 feniramina - 16-19 ur 70-83% odmerka se izloči z urinom kot presnovki ali v nespremenjeni obliki..

Askorbinska kislina se hitro in v celoti absorbira iz prebavnega trakta. Vezanje na plazemske beljakovine - 25%. Izloči se v obliki presnovkov z urinom. Prekomerne količine askorbinske kisline se hitro izločijo nespremenjene z urinom.

Indikacije za uporabo

Simptomatsko zdravljenje nalezljivih in vnetnih bolezni (akutne respiratorne virusne okužbe, vključno z gripo), ki jih spremlja vročina, mrzlica, bolečine v telesu, glavobol in bolečine v mišicah, izcedek iz nosu, zamašen nos, kihanje.

Shema odmerjanja

Za peroralno dajanje. Enkratni odmerek se vzame vsakih 4-6 ur, največ 24 odmerkov v 24 urah. Trajanje uporabe - največ 5 dni.

Pri bolnikih z okvarjenim delovanjem jeter ali Gilbertovim sindromom je potrebno zmanjšati odmerek ali povečati interval med odmerki.

Pri hudi odpovedi ledvic (QC mora biti interval med odmerki najmanj 8 ur.

Stranski učinki

Iz hemopoetskega sistema:

  • zelo redko - trombocitopenija, agranulocitoza, levkopenija, pancitopenija.

Alergijske reakcije:

  • redko - preobčutljivost (izpuščaji, kratka sapa, anafilaktični šok), urtikarija, angioedem;
  • pogostost ni znana - anafilaktična reakcija, Stevens-Johnsonov sindrom, toksična epidermalna nekroliza.

Iz živčnega sistema:

  • pogosto zaspanost;
  • redko - omotica, glavobol.

Duševne motnje:

  • redko - razdražljivost, motnja spanja.

S strani organa vida:

  • redko - mdrijaza, pareza nastanitve, zvišan intraokularni tlak.

Iz srca in ožilja:

  • redko - tahikardija, palpitacije, arterijska hipertenzija.

Iz prebavnega sistema:

  • pogosto - slabost, bruhanje;
  • redko - zaprtje, suha ustna sluznica, bolečine v trebuhu, driska.

Na delu jeter in žolčevodov:

  • redko - povečana aktivnost jetrnih transaminaz.

Na delu kože in podkožja:

  • redko - kožni izpuščaji, srbenje, eritem.

Iz sečil:

  • redko - težave z uriniranjem.

Splošne reakcije:

  • redko - slabo počutje.

Kontraindikacije

Hude bolezni srca in ožilja; arterijska hipertenzija; portalna hipertenzija; diabetes; hipertiroidizem; glavkom za zapiranje kota; feokromocitom; alkoholizem; sočasno ali v prejšnjih 2 tednih zaužitje zaviralcev MAO; hkratna uporaba tricikličnih antidepresivov, zaviralcev beta, drugih simpatomimetikov; nosečnost; dojenje (dojenje); otroci do 12 let; preobčutljivost za sestavine kombiniranega zdravila.

Huda koronarna arterioskleroza, srčno-žilne bolezni, akutni hepatitis, hemolitična anemija, bronhialna astma, huda bolezen jeter ali ledvic, hiperplazija prostate, težko uriniranje zaradi hipertrofije prostate, bolezni krvi, prirojene hiperbilirubinemije (sindromi Gilberta in Dubino-Jonesa ) z izčrpavanjem, dehidracijo, piloroduodenalno obstrukcijo, stenotično razjedo želodca in / ali dvanajstnika, epilepsijo, ob jemanju zdravil, ki lahko negativno vplivajo na jetra (na primer induktorji mikrosomalnih jetrnih encimov); pri bolnikih s ponavljajočo se tvorbo uratnih kamnov v ledvicah.

Nosečnost in dojenje

Uporaba med nosečnostjo in med dojenjem (dojenje) je kontraindicirana.

Uporaba za okvarjeno delovanje jeter

Uporaba za okvarjeno delovanje ledvic

Uporaba pri starejših bolnikih

Zdravilo je odobreno za uporabo pri starejših bolnikih.

Uporaba pri otrocih

Uporaba pri otrocih, mlajših od 12 let, je kontraindicirana.

Posebna navodila

Posvetovanje z zdravnikom je potrebno, če imajo bolniki bronhialno astmo, emfizem ali kronični bronhitis; simptomi ne minejo v 5 dneh ali jih spremlja huda vročina, ki traja 3 dni, izpuščaj ali stalen glavobol.

Da bi se izognili strupenim poškodbam jeter, kombiniranega sredstva ne smemo kombinirati z uživanjem alkoholnih pijač..

Vpliv na sposobnost vožnje vozil in mehanizmov

Kombinirano zdravilo lahko povzroči zaspanost, zato med zdravljenjem ni priporočljivo voziti vozil ali se ukvarjati z drugimi dejavnostmi, za katere je potrebna koncentracija in velika hitrost psihomotoričnih reakcij.

Interakcija z zdravili

Povečuje učinke zaviralcev MAO, pomirjeval, etanola.

Tveganje za hepatotoksične učinke paracetamola se poveča ob hkratni uporabi barbituratov, fenitoina, fenobarbitala, karbamazepina, rifampicina, izoniazida, zidovudina in drugih induktorjev mikrosomalnih jetrnih encimov.

Ob dolgotrajni redni uporabi paracetamola se lahko poveča antikoagulantni učinek varfarina in drugih kumarinov, hkrati pa se poveča tveganje za krvavitev. Enkratna uporaba paracetamola nima pomembnega učinka..

Metoklopramid poveča hitrost absorpcije paracetamola in skrajša čas, ko doseže C max v krvni plazmi. Podobno lahko domperidon poveča hitrost absorpcije paracetamola.

Paracetamol lahko poveča T 1/2 kloramfenikol.

Paracetamol lahko zmanjša biološko uporabnost lamotrigina, medtem ko je mogoče zmanjšati učinkovitost lamotrigina zaradi indukcije njegovega metabolizma v jetrih.

Absorpcija paracetamola se lahko med uporabo s kolestiraminom zmanjša, vendar zmanjšanje absorpcije ni pomembno, če kolestiramin jemljemo uro kasneje.

Redna uporaba paracetamola skupaj z zidovudinom lahko povzroči nevtropenijo in poveča tveganje za poškodbe jeter..

Probenecid vpliva na presnovo paracetamola. Pri bolnikih, ki sočasno uporabljajo probenecid, je treba odmerek paracetamola zmanjšati.

Hepatotoksičnost paracetamola se poveča s dolgotrajno prekomerno uporabo etanola (alkohola).

Paracetamol lahko vpliva na rezultate preskusov sečne kisline z uporabo oborilnega reagenta fosfobovframata.

Morda povečanje učinka drugih snovi na centralni živčni sistem (na primer zaviralci MAO, triciklični antidepresivi, alkohol, antiparkinsonska zdravila, barbiturati, pomirjevala in zdravila). Feniramin lahko zavira delovanje antikoagulantov.

Fenilefrin lahko poveča učinke zaviralcev MAO in povzroči hipertenzivno krizo.

Sočasna uporaba fenilefrina z drugimi simpatomimetičnimi zdravili ali tricikličnimi antidepresivi (npr. Amitriptilin) ​​lahko poveča tveganje za neželene učinke srčno-žilnega sistema.

Fenilefrin lahko zmanjša učinkovitost zaviralcev beta in drugih antihipertenzivnih zdravil (npr. Debrisokin, gvanetidin, rezerpin, metildopa). Možno povečano tveganje za hipertenzijo in druge neželene učinke srčno-žilnega sistema.

Sočasna uporaba fenilefrina z digoksinom in srčnimi glikozidi lahko poveča tveganje za motnje srčnega ritma ali miokardni infarkt.

Sočasna uporaba fenilefrina z ergot alkaloidi (ergotamin in metisergid) lahko poveča tveganje za ergotizem.

Ob hkratni uporabi z barbiturati se poveča primidon, izločanje askorbinske kisline z urinom.

Ob hkratni uporabi peroralnih kontraceptivov se koncentracija askorbinske kisline v krvni plazmi zmanjšuje. Možno povečanje koncentracije etinilestradiola v krvni plazmi s hkratno uporabo kot del peroralnih kontraceptivov.

Ob hkratni uporabi z železnimi pripravki askorbinska kislina zaradi svojih redukcijskih lastnosti pretvori železo v železo, kar izboljša njegovo absorpcijo.

Ob sočasni uporabi varfarina je možno zmanjšanje učinkov varfarina.

Ob hkratni uporabi askorbinske kisline pri bolnikih, ki prejemajo deferoksamin, poveča izločanje železa.

Ob hkratni uporabi s tetraciklinom se poveča izločanje askorbinske kisline z urinom.