Za zdravljenje prehlada, gripe, kašlja, izcedek iz nosu je uporabna topla pijača, Vicks Asset. Vsebuje kompleks učinkovin, ki delujejo proti mikroorganizmom, ki so povzročili bolezen. Za priročno uporabo je proizvajalec izdal več oblik zdravila. Preberite njihova navodila za uporabo, da boste lažje obvladali svojo bolezen..

Vicks Asset - navodila za uporabo

Po farmakološki razvrstitvi se Vicks Active nanaša na zdravila za zdravljenje akutnih respiratornih okužb (ARI). To pomeni, da deluje na okužbe, ki povzročajo vneto grlo, prehlad, kašelj. Zdravila ne morete uporabljati za zdravljenje akutnih respiratornih virusnih okužb (ARVI), ker so aktivne komponente proti virusom neučinkovite.

Sestava in oblika sproščanja

Proizvajajo se različne oblike zdravila - šumeče tablete, prašek, sirup, pršilo, balzam. Podrobna sestava vsakega zdravila:

Powder Vicks Asset Symptomax Plus

Pričakovane šumeče tablete

Active synex sprej za nos

Prašek za aromo limone, rumena, limonina raztopina, dovoljena svetla oborina

Belo homogeno mazilo

Bela ali limonska barva, okrogla ravna, z okusom limone

Paracetamol, fenilefrin hidroklorid, guaifenesin

Levomentol, kamfor, evkaliptus, terpentinovo olje

Saharoza, aroma citronske kisline, askorbinska kislina, aspartam, kinolinsko rumeno barvilo, citronska kislina, kalijev acesulfam, natrijev citrat

Temol, bel mehki parafin, cedrovo olje

Citronska kislina, aspartam, natrijev bikarbonat, adipinska kislina, aroma limone, povidon

Voda, natrijev dihidrat, citronska kislina, Trilon B, suhi ekstrakt aloe, polisorbat 80, benzil alkohol, raztopina sorbitola, benzalkonijev klorid, evkaliptol, levomentol, kalijev acesulfam, L-karvon

Voda, monohidrat citronske kisline, aroma jagode, tekoči sorbitol, propilen glikol, glicerol, propil in metil parahidroksibenzoat

5 g vrečk, 5 ali 10 vrečk na zavoj

Plastični kozarec 50 g

10 ali 20 kosov. v plastičnih primerih

15 ml v steklenici

120 in 200 ml v steklenicah

Farmakološke lastnosti

Farmakodinamika in farmakokinetika zdravila Vicks sta odvisni od njegove oblike sproščanja. Za različna zdravila imajo svoja:

  1. Prašek je kombinirano zdravilo z anestetičnim in antipiretičnim učinkom. Kompleksni učinek je lajšanje oteklin, zmanjšanje nosne zamašenosti, protivnetno delovanje.
  2. Šumeče tablete - mukolitično sredstvo z acetilcisteinom, ki ima sekretolitični, sekretorni učinek. Učinek opazimo po uri, traja 2-4 ure. Tablete se izločajo z urinom, iztrebki..
  3. Balzam - sredstvo z protivnetnimi, antiseptičnimi, lokalno dražilnimi učinki, funkcija lajšanja nosne kongestije 8 ur.
  4. Sirup je mukolitično zdravilo, ki spodbuja sintezo površinsko aktivnih snovi, s sekretornimi, sekretolitičnimi, ekspektoransnimi učinki. Izdelek zmanjšuje viskoznost sputuma, deluje po pol ure, ostane aktiven 9 ur.
  5. Razpršilo - zaradi oksimetazolina vazokonstriktor odstrani otekanje nosne sluznice in prinese olajšanje dihanja. Snov ima protivirusne, protivnetne, antioksidativne, imunomodulacijske učinke..

Indikacije za uporabo

Pogoste indikacije za uporabo različnih oblik zdravil so kašelj, prehlad, vneto grlo in zamašitev nosu. Zdravila se učinkovito spopadajo z bolečinami različnih lokalizacij, vključno z glavo, odpravljajo povišano telesno temperaturo. Glede na obliko so indikacije za uporabo sort drog nekoliko drugačne. Opisani so v navodilih za uporabo.

Bolezni za prehlad

Vicks prah je zasnovan za obvladovanje prehladov in prvih znakov gripe. Jemlje se v primeru vročine, nosne zamašitve, vneto grlo, glavobol, bolečine in kašelj - teh šest znakov izgine, če pravočasno vzamete raztopino praška. Ta učinek je razložen s kompleksno sestavo: paracetamol lajša bolečine, zmanjšuje vročino, uporaba fenilefrina lajša otekline, ima vazokonstriktivni učinek, guaifenesin pa lajša kašelj.

Kašelj vike

Učinkovite tablete proti kašlju Vicks Active imajo predpono Pričakovane in so predpisane za naslednje indikacije:

  • akutni, kronični bronhitis;
  • traheitis po okužbi;
  • bronhiolitis;
  • pljučnica;
  • bronhialna astma;
  • bronhiektatična bolezen;
  • atelektaza;
  • cistična fibroza;
  • odstranitev viskoznih izločkov po operacijah ali poškodbah;
  • otitis media, sinusitis, sinusitis, ki ga spremlja mokri kašelj s sputumom, ki ga je težko ločiti.

Sirup Vicks Ambromed je indiciran tudi pri kašlju - boleznih dihal z nastankom viskoznega sputuma. Zdravi kašelj pri akutnem in kroničnem bronhitisu, pljučnici, kronični obstruktivni in bronhiektatični pljučni bolezni, bronhialni astmi. Sirup lahko uporabimo za spodbujanje prenatalnega dozorevanja pljuč, zdravljenje sindroma dihalne stiske pri nedonošenčkih.

Trnci za nos

Če so sinusi zamašeni, se pojavi izcedek iz nosu, ki ga spremlja kašelj in bolečine v prsih; klisti za nos bodo priskočili na pomoč v obliki balzama. Eterična olja evkaliptusa in mentola, vključena v sestavo, odstranjujejo otekanje sluznice in olajšajo nosno dihanje. Balzam lahko uporabimo tudi za kašelj - drgnejo območje pljuč in jih pustijo čez noč. Spray Vicks odpravlja alergijski, vazomotorni rinitis, zdravi evstahitis.

Odmerjanje in uporaba

V navodilih za vsako zdravilo je naveden način uporabe in odmerjanje, ki imata majhne razlike:

  1. Vicks Active prašek - vsebino vrečke raztopite v 250 ml vroče vode, ohladite in popijte. Enkratni odmerek za odrasle je ena vrečka, največji dnevni odmerek paracetamola je štiri. Jemanje zdravila ponavljajte vsakih 4-6 ur, pri čemer anestetik ne sme trajati več kot pet dni in ne več kot tri dni kot antipiretik.
  2. Balzam - namenjen brušenju odraslih in otrok, starejših od dveh let. V primeru prehlada mazilo nanesite 2-4 krat na dan na kožo prsnega koša, pri kašlju in vnetem grlu - 2-4 krat na koži vratu, pri kašlju brez vnetega grla - na koži hrbta. Terapija traja pet dni.
  3. Šumeče tablete - jemljejo jih peroralno po obroku, raztopljene v kozarcu vode. Zdravilo s koncentracijo acetilcisteina 600 mg je namenjeno odraslim in mladostnikom, starejšim od 14 let, ki se uporabljajo dvakrat na dan po pol tablete ali enkrat na dan, eno po eno. S koncentracijo 200 mg - ena tableta 2-3 krat / dan za bolnike, starejše od 14 let, dvakrat na dan pri starosti 6-14 let, pol tablete 2-3 krat / dan v starosti 2-6 dni.
  4. Sirup (3 mg / ml) - odrasli ga pijejo v prvih 2-3 dneh 10 ml, nato 5 ml trikrat na dan ali 10 ml dvakrat na dan. Otroci 5-12 let - 15 mg 2-3 krat / dan, 2-5 let - 7,5 mg trikrat na dan, do 2 leti - 7,5 mg dvakrat / dan.
  5. Razpršilo - otrokom, starejšim od šestih let, in odraslim se prikaže eno injekcijo v vsako nosnico 2-3 krat dnevno. Dekongestivna terapija traja 5-7 dni.

Posebna navodila

Ko jemljete to zdravilo, ne pozabite na pravila in značilnosti uporabe zdravila, opisane v poglavju s posebnimi navodili:

  • jemanje zdravila izkrivlja rezultate testov za raven koncentracije glukoze in sečne kisline v krvi;
  • ne kombinirajte zdravil z alkoholom;
  • zdravilo povzroča omotičnost in zmedenost, zato med njegovo uporabo ni mogoče voziti prevoza.

Vicks Asset med nosečnostjo

Peroralne oblike zdravila Wicks so prepovedane za uporabo med porodom in dojenjem zaradi prodiranja aktivnih sestavin zdravila skozi posteljico in v materino mleko. Po posvetovanju z zdravnikom je uporaba balzama z evkaliptusovim oljem dovoljena, vendar se je treba izogibati na območju mlečnih žlez.

Vicks Asset za otroke

Prašek za pripravo raztopine limone je kontraindiciran za uporabo pri otrocih in mladostnikih, mlajših od 18 let. Balzam za drgnjenje in šumeče tablete so dovoljeni za otroke, starejše od dveh let, sirup - od prvih dni življenja. Odmerki tablet in sirupa za otroke so odvisni od starosti in se zaradi koncentracije aktivne snovi zelo razlikujejo od odraslih. Pred uporabo zdravil se morate posvetovati s pediatrom.

V primeru okvarjenega delovanja ledvic in jeter

Peroralne oblike zdravila so kontraindicirane pri hudi okvari ledvic in kakršnih koli nepravilnostih v jetrih. To je posledica večje obremenitve teh organov, ko aktivne komponente, ki sestavljajo zdravila, prodrejo v njih. Vse oblike Vicks se presnavljajo v jetrih, izločajo se z urinom, zato lahko med predelavo snovi pride do prevelikega odmerjanja..

Interakcija z zdravili

Vicks Active Ekspektomed in druga zdravila iz linije kažejo naslednje interakcije z drugimi zdravili:

  • prepovedano je kombinirati s spalnimi tabletami, anksiolitičnimi zdravili, z vsebnostjo paracetamola;
  • povečuje antikoagulantni učinek varfarina in derivatov kumarina, učinke pomirjeval;
  • v kombinaciji z antipsihotiki opazimo fenotiazin, suho sluznico ust, v kombinaciji z glukokortikosteroidi se poveča tveganje za glavkom, s halotan - ventrikularnimi aritmijami.

Stranski učinki

Pri jemanju zdravila Vicks so možni naslednji stranski učinki iz različnih telesnih sistemov:

  • omotica, anemija, zvišan pritisk, trombocitopenija;
  • zadrževanje urina;
  • povečan intraokularni tlak;
  • tahikardija, nespečnost, živčnost, razdražljivost, tremor;
  • tesnoba, anoreksija.

Navodila za uporabo Vicks Active Symptomax (Vicks Active Symptomax)

Lastnik potrdila o registraciji:

Izdelana je:

Stiki za klice:

Zdravilne učinkovine

Odmerne oblike

reg. Št.: LP-000098 z dne 12.22.10 - veljavno
Vicks Active Symptomax
reg. Št.: LP-000098 z dne 12.22.10 - veljavno

Oblika, embalaža in sestava zdravila Vicks Active Symptomax

Prašek za pripravo raztopine za peroralno dajanje je limona, fino kristalna, svetlo rumene barve, z značilnim vonjem po limoni; pripravljena raztopina je rumena, z značilnim vonjem po limoni, z opalescenco.

5 g
paracetamol1 g
fenilefrin hidroklorid12,2 mg

Pomožne snovi: askorbinska kislina - 100 mg, saharoza - 1936 mg, citronska kislina - 812 mg, natrijev citrat - 501 mg, aspartam - 25 mg, kalijev acecesam - 65 mg, kinolinsko rumeno barvilo - 1 mg, aromatizirana limona F / 29088 - 30 mg, aroma limone F / 29089 - 240 mg, aroma limone F / 28151 - 240 mg, aroma limone F / 501.476 / AP0504 - 40 mg.

5 g - laminirane vrečke (5) - pakiranja iz kartona.
5 g - laminirane vrečke (10) - pakiranja iz kartona.

farmakološki učinek

Kombinirano zdravilo, katerega učinek je posledica sestave njegovih sestavnih komponent.

Paracetamol ima analgetični in antipiretični učinek, ti ​​učinki so posledica zaviranja sinteze prostaglandina v centralnem živčnem sistemu.

Fenilefrin je postsinaptični agonist α-adrenergičnih receptorjev z nizko kardioselektivno afiniteto za β-adrenergične receptorje. Dekongestant, zoži krvne žile, odpravlja otekanje in hiperemijo nosne sluznice.

Farmakokinetika

Sesanje in distribucija

Paracetamol se hitro in v celoti absorbira iz tankega črevesa. C max v krvi opazimo 15-20 minut po zaužitju. Sistemsko biološko uporabnost določimo s pressistemsko presnovo in se, odvisno od odmerka, giblje med 70% in 90%. Paracetamol se hitro porazdeli po vseh telesnih tkivih in ima

Fenilefrin se hitro absorbira iz prebavnega trakta. C max dosežen po 1-2 urah.

Presnova in izločanje

T 1/2 paracetamol - približno 2 uri Paracetamol se presnavlja v jetrih in se izloči z urinom v obliki glukuronidov in sulfatnih spojin (> 80%).

Raven presnove fenilefrina med "prvim prehodom" skozi jetra je precej visoka (približno 60%), zato peroralna uporaba fenilefrina zmanjša njegovo biološko uporabnost (približno 40%). T 1/2 se giblje od 2 do 3 ure, izloča se z urinom kot sulfatne spojine.

Indikacije Vicks Active Symptomax

Simptomi prehlada in gripe:

  • bolečine različne lokalizacije, vključno glavobol;
  • vneto grlo;
  • zamašenost nosu;
  • vročina.
Odprite seznam kod ICD-10
ICD-10 kodaNavedba
J06.9Nedoločena akutna okužba zgornjih dihal
J10Gripa, ki jo povzroča identificiran sezonski virus gripe
R50Nejasna vročina
R51Glavobol

Shema odmerjanja

Vsebino ene vrečke raztopite v vroči, vendar ne vreli vodi (250 ml). Pustite, da se ohladi na sprejemljivo temperaturo in pijte..

Za odrasle in otroke, starejše od 18 let, je en odmerek 1 vrečka. Po potrebi lahko zdravilo jemljete vsakih 4-6 ur, vendar ne več kot 4 odmerke (vrečke) na dan.

Zdravilo se ne priporoča več kot 5 dni kot anestetik in 3 dni kot antipiretik brez posvetovanja z zdravnikom. Če simptomi ne obstajajo, se mora bolnik posvetovati z zdravnikom..

Stranski učinek

Alergijske reakcije: redko - kožni izpuščaji, urtikarija, anafilaksija, bronhospazem, angioedem.

S strani osrednjega živčnega sistema: redko - omotica.

Iz hemopoetskega sistema: redko - aplastična anemija, methemoglobinemija, zvišan krvni tlak; zelo redko - patološke spremembe v krvi, kot so trombocitopenija, agranulocitoza, hemolitična anemija, nevtropenija, levkopenija, pancitopenija.

Iz prebavnega sistema: redko - slabost, bruhanje, suha ustna sluznica, hepatotoksični učinek.

Iz urinarnega sistema: redko - zastajanje urina, nefrotoksičnost (papilarna nekroza).

Drugo: redko - pareza akomodacije, zvišan intraokularni tlak, midriaza.

S srčno-žilnega sistema: redko - tahikardija, zvišan krvni tlak.

Iz živčnega sistema: redko - nespečnost, živčnost, tresenje, tesnoba, razdražljivost, zmedenost, razdražljivost in glavobol.

Iz prebavnega sistema: pogosto - anoreksija, slabost in bruhanje.

Alergijske reakcije: redko - alergijske reakcije, vključno s kožnimi izpuščaji, urtikarijo, anafilaksijo in bronhospazmom.

Kontraindikacije

  • arterijska hipertenzija;
  • Ishemična bolezen srca;
  • oslabljeno delovanje jeter;
  • huda okvara ledvic;
  • hipertiroidizem;
  • diabetes;
  • fenilketonurija (ker zdravilo vsebuje aspartam);
  • sočasna uporaba tricikličnih antidepresivov, zaviralcev MAO, zaviralcev beta ali njihove uporabe v zadnjih 2 tednih;
  • nosečnost;
  • dojenje (dojenje);
  • hiperplazija prostate;
  • glavkom;
  • starost do 18 let;
  • pomanjkanje saharoze / izomaltaze;
  • intoleranca za fruktozo;
  • malabsorpcija glukozne galaktoze;
  • preobčutljivost za sestavine zdravila.

Dolgotrajna uporaba zdravila ni priporočljiva. Izogibati se je treba sočasni uporabi drugih zdravil, ki vsebujejo prehlad in / ali paracetamol. Med jemanjem alkohola zdravila ne jemljite.

Previdnostni ukrepi: bronhialna astma, KOPB, pomanjkanje glukoza-6-fosfat dehidrogenaze, krvne bolezni, prirojena hiperbilirubinemija (Gilbert, Dubin-Johnson, Rotorjevi sindromi), hiperoksalurija.

Nosečnost in dojenje

Zdravila se ne sme uporabljati med nosečnostjo in med dojenjem.

Uporaba za okvarjeno delovanje jeter

Uporaba za okvarjeno delovanje ledvic

Uporaba pri otrocih

Posebna navodila

Med zdravljenjem se je treba vzdržati jemanja uspavalnih tablet, anksiolitičnih zdravil, pa tudi drugih zdravil, ki vsebujejo paracetamol.

Kot sredstvo za zmanjšanje otekline nosne sluznice lahko fenilefrin jemljemo peroralno v intervalu 4-6 ur.

Zdravilo izkrivlja rezultate laboratorijskih testov, ki ocenjujejo koncentracijo glukoze in sečne kisline v plazmi.

Zdravilo vsebuje saharozo, zato je kontraindicirano pri bolnikih z redko prirojeno intoleranco za fruktozo, z oslabljeno absorpcijo glukoze in galaktoze ali s pomanjkanjem saharoze-izomaltaze.

Zdravilo vsebuje aspartam (E951), vir fenilalanina, zato je lahko toksičen za bolnike s fenilketonurijo.

Jemanje zdravila se ne sme kombinirati z uživanjem alkohola..

Vpliv na sposobnost vožnje vozil in nadzornih mehanizmov

Med vožnjo in opravljanjem drugih potencialno nevarnih dejavnosti je treba upoštevati, da lahko zdravilo povzroči neželene učinke, kot sta omotica in zmedenost..

Predoziranje

Simptomi: poškodba jeter je možna pri odraslih, ki so jemali paracetamol v količini 10 g ali več. Jemanje paracetamola v količini 5 g ali več lahko povzroči poškodbe jeter, če obstajajo dejavniki tveganja: dolgotrajno zdravljenje s karbamazepinom, fenobarbitalom, fenitoinom, primidonom, rifampicinom ali drugimi zdravili, ki povzročajo jetrne encime, zloraba alkohola, pomanjkanje glutationa (na primer podhranjenost), cistična fibroza, Okužba s HIV, stradanje, kaheksija. Bleda koža, slabost, bruhanje, anoreksija in bolečine v trebuhu. Poškodbe jeter se lahko pojavijo v obdobju od 12 do 48 ur po uporabi zdravila. Simptomi se lahko pojavijo le delno v obliki slabosti ali bruhanja in ne odražajo dejanske stopnje prevelikega odmerjanja ali nevarnosti okvare organov. Pri hudem prevelikem odmerjanju - odpoved jeter s progresivno encefalopatijo, komo, smrtjo; akutna ledvična odpoved s cevasto nekrozo (vključno v odsotnosti hude poškodbe jeter); aritmija, pankreatitis.

Simptomi prevelikega odmerka fenilefrina vključujejo razdražljivost, glavobol, zvišan krvni tlak (če se ti simptomi pojavijo, se posvetujte z zdravnikom).

Zdravljenje: kljub odsotnosti primarnih simptomov prevelikega odmerjanja je treba poiskati kvalificirano pomoč v zdravstvenih ustanovah. Da bi preprečili resne posledice prevelikega odmerjanja, je treba pravočasno sprejeti potrebne ukrepe. Uvedba darovalcev in predhodnikov sinteze glutationa - metionina v 8–9 urah po prevelikem odmerjanju in acetilcisteina - v 8 urah. Potreba po dodatnih terapevtskih ukrepih (nadaljnja uporaba metionina, iv uporaba acetilcisteina) se določi glede na koncentracijo paracetamola v krvi, pa tudi od časa, ki preteče po njegovi uporabi.

Interakcija z zdravili

Stimulatorji mikrosomske oksidacije v jetrih (fenitoin, etanol, barbiturati, flumecinol, rifampicin, fenilbutazon, triciklični antidepresivi) povečajo proizvodnjo hidroksiliranih aktivnih presnovkov, kar omogoča razvoj močnih zastrupitev.

Paracetamol krepi učinek posrednih antikoagulantov in zmanjšuje učinkovitost uricosuric zdravil.

Stopnja absorpcije paracetamola se poveča z metoklopramidom ali domperidonom in zmanjša s kolestiraminom.

Antikoagulacijski učinek varfarina in drugih derivatov kumarina se poveča s podaljšano uporabo paracetamola.

Zdravilo povečuje učinke zaviralcev MAO, pomirjeval, etanola.

Ob hkratni uporabi fenilefrina z antidepresivi so možna antiparkinsonija, antipsihotiki, derivati ​​fenotiazina, zastajanje urina, suha ustna sluznica, zaprtje.

Pri uporabi s kortikosteroidi se poveča tveganje za nastanek glavkoma.

Triciklični antidepresivi povečajo adrenomimetični učinek fenilefrina, istočasno dajanje halotana poveča tveganje za ventrikularno aritmijo.

Pogoji skladiščenja zdravila Vicks Active Symptomax

Zdravilo je treba hraniti izven dosega otrok pri temperaturi, ki ni višja od 25 ° C..

Vicks Active Symptomax - navodila za uporabo

Registrska številka:

Trgovsko ime zdravila: Vicks Active SymptoMax

Mednarodno nelastniško ime:

Odmerna oblika:

Sestava (za eno vrečko)
Zdravilne učinkovine - paracetamol 1000 mg, fenilefrin hidroklorid 12,20 mg.
Pomožne snovi v prahu črnega ribeza - askorbinska kislina, saharoza, citronska kislina, natrijev citrat, aspartam, kalijev acecesam, aroma črnega ribeza S-133747, aroma črnega ribeza 1007348, barvilo črnega ribeza.
Pomožne snovi v citronskem prahu - askorbinska kislina, saharoza, citronska kislina, natrijev citrat, aspartam, kalijev acesulfam, kinolinsko rumeno barvilo, aroma limone F / 29088, limonina aroma F / 29089, aroma limon F / 28151, aroma limon F / 501,476 / AP0504.

Opis
Prah iz črnega ribeza: drobnokristalni prah svetlo vijolične barve z značilnim vonjem črnega ribeza.
Limonin prah: svetlo rumen kristalni prah z značilnim vonjem po limoni.
Raztopina črnega ribeza v prahu: rdeče-vijolična z značilnim vonjem po črnem ribezu.
Raztopina limon v prahu: rumena z značilnim vonjem po limoni, z opalescenco.

Farmakoterapevtska skupina:

ATX koda: N02BE51

Farmakološke lastnosti
Farmakodinamika
Kombinirano zdravilo, katerega učinek je posledica sestave njegovih sestavnih komponent.
Paracetamol ima analgetični in antipiretični učinek, ti ​​učinki so posledica zaviranja sinteze prostaglandina v centralnem živčnem sistemu.
Fenilefrin je postsinaptični alfa-adrenergični agonist z nizko afiniteto beta receptorjev. Dekongestant, zoži krvne žile, odpravlja otekanje in hiperemijo nosne sluznice.

Farmakokinetika
Paracetamol se hitro in popolnoma absorbira v tankem črevesju. Najvišjo koncentracijo v krvi opazimo 15-20 minut po zaužitju. Sistemsko biološko uporabnost določimo s pressistemsko presnovo in se, odvisno od odmerka, giblje med 70% in 90%. Paracetamol se hitro porazdeli po vseh telesnih tkivih in razpolovni čas približno 2 uri. Presnavlja se v jetrih in se izloča z urinom v obliki glukuronidov in sulfatnih spojin (> 80%).
Fenilefrin se hitro absorbira iz prebavil. Raven primarne presnove je precej visoka (≈60%), zato peroralna uporaba fenilefrina zmanjša njegovo biološko uporabnost (≈40%). Najvišjo plazemsko koncentracijo opazimo po 1-2 urah, razpolovni čas pa je od 2 do 3 ure. Izloči se z urinom v obliki sulfatnih spojin. Peroralno dajanje fenilefrina kot dekongestiva je treba izvajati v intervalu 4-6 ur.

Indikacije za uporabo
Simptomi prehlada in gripe: glavobol, vneto grlo, druge vrste bolečine, zamašenost nosu, povišana telesna temperatura.

  • Preobčutljivost za paracetamol ali druge sestavine zdravila;
  • Arterijska hipertenzija;
  • Koronarna bolezen srca;
  • Moteno delovanje jeter in huda okvara ledvic;
  • Hipertiroidizem;
  • Sladkorna bolezen;
  • Fenilketonurija (ker zdravilo vsebuje aspartam);
  • Sočasno dajanje tricikličnih antidepresivov, zaviralcev monoamin oksidaze (MAO) ali zaviralcev beta ali njihovo dajanje v zadnjih 2 tednih;
  • Nosečnost in dojenje;
  • Hiperplazija prostate;
  • Glavkom;
  • Starost do 18 let;
  • Pomanjkanje saharoze / izomaltaze;
  • Intoleranca za fruktozo;
  • Malabsorpcija glukoze in galaktoze. Previdno
    Dolgotrajna uporaba zdravila ni priporočljiva. Izogibati se je treba sočasni uporabi drugih zdravil, ki vsebujejo prehlad in / ali paracetamol. Med jemanjem alkohola zdravila ne jemljite.
    Bronhialna astma, KOPB (kronična obstruktivna pljučna bolezen), pomanjkanje glukoza-6-fosfat dehidrogenaze, krvne bolezni, prirojena hiperbilirubinemija (Gilbertov sindrom, Dubin-Johnson a, Rotorjevi sindromi), hiperoksalurija. Uporaba med nosečnostjo in med dojenjem
    Zdravila ne smete uporabljati med nosečnostjo in med dojenjem. Odmerjanje in uporaba
    Vsebino ene vrečke raztopite v vroči, vendar ne vreli vodi (250 ml). Pustite, da se ohladi na sprejemljivo temperaturo in pijte..
    Odrasli in otroci, starejši od 18 let - ena vrečka. Po potrebi ponovite vnos vsakih 4-6 ur, vendar ne več kot 4 odmerke (vrečke) na dan.
    Zdravilo ni priporočljivo uporabljati več kot 5 dni kot anestetik in 3 dni kot antipiretik brez posvetovanja z zdravnikom.
    Če simptomi ne obstajajo, se posvetujte z zdravnikom. Stranski učinki
    Paracetamol
    Alergijske reakcije Redko: kožni izpuščaji, urtikarija, anafilaksija, bronhospazem, angioedem.
    Iz centralnega živčnega sistema Redko: omotica.
    Iz hemopoetskega sistema Redko: aplastična anemija, methemoglobinemija, zvišan krvni tlak. Zelo redko: patološke spremembe v krvi, kot so trombocitopenija, agranulocitoza, hemolitična anemija, nevtropenija, levkopenija, pancitopenija.
    Prebavni sistem Redko: slabost, bruhanje, suha ustna sluznica, hepatotoksični učinek.
    Iz urinarnega sistema Redko: zastajanje urina, nefrotoksičnost (papilarna nekroza).
    Ostalo redko: pareza akomodacije, zvišan intraokularni tlak, midriaza.
    Fenilefrin
    Iz srčno-žilnega sistema Redko: tahikardija, zvišan krvni tlak.
    Iz živčnega sistema Redko: nespečnost, živčnost, tresenje, tesnoba, razdražljivost, zmedenost, razdražljivost in glavobol.
    Prebavni sistem Pogosto: anoreksija, slabost in bruhanje.
    Iz imunskega sistema in kože Redko: alergijske reakcije, vključno z izpuščaji na koži, urtikarijo, anafilaksijo in bronhospazmom. Predoziranje
    Paracetamol
    Poškodba jeter je možna pri odraslih, ki so vzeli 10 ali več gramov paracetamola. Jemanje 5 ali več gramov paracetamola lahko povzroči poškodbe jeter, če obstajajo dejavniki tveganja: dolgotrajno zdravljenje s karbamazepinom, fenobarbitalom, fenitoinom, primidonom, rifampicinom ali drugimi zdravili, ki povzročajo jetrne encime, zloraba alkohola, pomanjkanje glutanija (na primer podhranjenost), cistična fibroza, HIV okužba, stradanje, kaheksija.
    Simptomi prevelikega odmerka paracetamola v prvih 24 urah: blanširanje, slabost, bruhanje, anoreksija in bolečine v trebuhu.
    Poškodbe jeter se lahko pojavijo v obdobju od 12 do 48 ur po uporabi zdravila. V primeru prevelikega odmerka paracetamola je kljub odsotnosti primarnih simptomov prevelikega odmerka potrebno poiskati kvalificirano pomoč v zdravstvenih ustanovah. Da bi preprečili resne posledice prevelikega odmerjanja, je treba pravočasno sprejeti potrebne ukrepe..
    Simptomi se lahko pojavijo le delno v obliki slabosti ali bruhanja in ne odražajo dejanske stopnje prevelikega odmerjanja ali nevarnosti okvare organov..
    Pri hudem prevelikem odmerjanju - odpoved jeter s progresivno encefalopatijo, komo, smrtjo; akutna ledvična odpoved s cevasto nekrozo (vključno v odsotnosti hude poškodbe jeter); aritmija, pankreatitis.
    Fenilefrin
    Simptomi prevelikega odmerka fenilefrina vključujejo razdražljivost, glavobol, visok krvni tlak.
    V primeru zgornjih simptomov prevelikega odmerka se posvetujte z zdravnikom.
    Zdravljenje: uvedba darovalcev in prekurzorjev SH-skupine za sintezo glutation-metionina v 8–9 urah po prevelikem odmerjanju in acetilcisteina - v 8 urah. Potreba po dodatnih terapevtskih ukrepih (nadaljnja uporaba metionina, intravensko dajanje acetilcisteina) je določena glede na koncentracijo paracetamola v krvi in ​​na čas, ki preteče po njegovi uporabi. Interakcija z drugimi zdravili
    Paracetamol
    Stimulatorji mikrosomske oksidacije v jetrih (fenitoin, etanol, barbiturati, flumecinol, rifampicin, fenilbutazon, triciklični antidepresivi) povečajo proizvodnjo hidroksiliranih aktivnih presnovkov, kar omogoča razvoj močnih zastrupitev.
    Paracetamol krepi učinek posrednih antikoagulantov in zmanjšuje učinkovitost uricosuric zdravil.
    Stopnja absorpcije paracetamola se poveča z metoklopramidom ali domperidonom in zmanjša s kolestiraminom.
    Antikoagulacijski učinek varfarina in drugih derivatov kumarina se poveča s podaljšano uporabo paracetamola.
    Zdravilo povečuje učinke zaviralcev MAO, pomirjeval, etanola.
    Fenilefrin
    Ob hkratni uporabi fenilefrina z antidepresivi so možna antiparkinsonija, antipsihotiki, derivati ​​fenotiazina, zastajanje urina, suha ustna sluznica, zaprtje.
    Pri uporabi z glukokortikosteroidi se poveča tveganje za nastanek glavkoma.
    Triciklični antidepresivi povečajo adrenomimetični učinek fenilefrina, sočasno dajanje halotana poveča tveganje za ventrikularno aritmijo. Posebna navodila
    Zdravilo se ne sme kombinirati z etanolom.
    V obdobju zdravljenja se je treba vzdržati jemanja uspavalnih tablet, anksiolitičnih zdravil in drugih zdravil, ki vsebujejo paracetamol.
    Zdravilo izkrivlja rezultate laboratorijskih testov, ki ocenjujejo koncentracijo glukoze in sečne kisline v plazmi.
    Vsebuje saharozo. Zdravilo je kontraindicirano pri bolnikih z redko prirojeno intoleranco za fruktozo, z oslabljeno absorpcijo glukoze in galaktoze ali s pomanjkanjem saharoze-izomaltaze.
    Vsebuje aspartam (E951), vir fenilalanina. Lahko je strupen za bolnike s fenilketonurijo..
    Med vožnjo vozil in drugimi potencialno nevarnimi dejavnostmi je treba upoštevati, da lahko zdravilo povzroči neželene učinke, kot sta omotica in zmedenost. Obrazec za sprostitev
    Prašek za peroralno raztopino [črni ribez, limona].
    5,0 g praška v laminirani vrečki.
    5 ali 10 vrečk skupaj z navodili za uporabo je postavljeno v kartonsko škatlo. Pogoji skladiščenja
    Pri temperaturi, ki ne presega 25 ° C. Hraniti izven dosega otrok. Rok uporabnosti
    3 leta.
    Ne uporabljajte po datumu izteka roka uporabnosti. Pogoji za dopust v lekarnah
    Čez pult. Imetnik potrdila o registraciji
    Podjetje za distribucijo Procter in Gamble LLC, Leningradskoye Shosse 16A, Moskva, 125171, Rusija.
    Rafton Laboratories Limited, Rafton, Bronton, Devon, EHZ 2DL, Združeno kraljestvo Ime in naslov organizacije, ki vlaga zahtevke
    Procter & Gamble LLC, Rusija, 125171, Moskva, Leningradskoye Shosse, 16A, str. 2.

    Vicks Active prašek: navodila za uporabo

    Odmerna oblika

    Prašek za peroralno raztopino

    Struktura

    Ena vrečka vsebuje

    zdravilne učinkovine: paracetamol 500 mg

    guaifenesin 200 mg

    fenilefrinijev klorid 10 mg

    pomožne snovi: saharoza, citronska kislina, oksalna kislina, natrijev ciklamat, natrijev citrat, aspartam (E 951), kalijev acesulfam (E 950), aromatiziran limon 8476, aromatiziran limonin sok, mentol naravni prah 876026, kinolinsko rumen (E 104 ).

    Opis

    Prah je skoraj bel, brez velikih delcev in agregatov, z vonjem po citrusu po mentolu.

    Farmakoterapevtska skupina

    Druge kombinacije zdravil proti prehladu.

    Farmakološke lastnosti

    Farmakokinetika

    Kombinirani pripravek, ki vsebuje aktivne snovi paracetamol, guaifenesin, fenilefrinijev klorid.

    Paracetamol se hitro in skoraj v celoti absorbira iz prebavil. Najvišje plazemske koncentracije dosežemo 10-60 minut po zaužitju. Razpolovni čas je 1-3 ure. Paracetamol se v jetrih presnavlja predvsem s tremi mehanizmi: glukonidacijo, sulfonizacijo in oksidacijo. Izločanje z urinom kot glukuronidni in sulfatni konjugati.

    Guaifenesin se po peroralni uporabi hitro absorbira iz prebavil. Najvišja koncentracija v krvni plazmi je dosežena v 15 minutah po uporabi, razpolovni čas je ena ura.

    Presnavlja se v ledvicah z oksidacijo v β- (2 metoksifenoksi) mlečno kislino, ki se izloči z urinom.

    Po peroralni uporabi fenilefrina ima hidroklorid nizko biološko uporabnost zaradi dejstva, da se neenakomerno absorbira iz prebavil, zaradi česar se v jetrih presnavlja monoamin oksidaza. Najvišje plazemske koncentracije opazimo po 1-2 urah, razpolovni čas je približno 2-3 ure. Popolnoma se izloči z urinom kot sulfatni konjugat.

    Farmakodinamika

    Kombinirano zdravilo ima antipiretično, protivnetno, analgetično, dekongestivno, ekspektoransko delovanje.

    Paracetamol, ki je del zdravila, zavira sintezo prostaglandinov v centralnem živčnem sistemu, kar povzroča antipiretične, protivnetne in analgetične učinke.

    Izkašljevalni učinek zdravila je posledica prisotnosti guaifenesina, ki stimulira receptorje želodčne sluznice, ki posledično sprožijo refleksno izločanje dihalne tekočine in s tem zmanjšajo volumen in viskoznost bronhialnih izločkov, kar olajša odstranjevanje sluzi in zmanjša draženje sluznice dihal.

    Fenilefrinijev klorid, ki ima predvsem α-adrenergično delovanje, deluje neposredno na α-adrenergične receptorje, kar vodi do zoženja žil nosne sluznice in zmanjšuje njegovo otekanje. V priporočenih odmerkih nima pomembnih spodbudnih učinkov na centralni živčni sistem.

    Indikacije za uporabo

    Kratkoročno simptomatsko zdravljenje navadnega prehlada in gripe, ki ga spremljajo mrzlica, vročina, blage do zmerne bolečine v glavi in ​​mišicah, vneto grlo, zamašen nos in prsni koš produktivni kašelj.

    Odmerjanje in uporaba

    V notranjosti. Vsebino ene vrečke raztopite v 1 skodelici kuhane (vendar ne vrele) vroče vode. Uporabite toplo.

    Odrasli in mladostniki, starejši od 18 let: eno vrečko (odmerek) na odmerek, po potrebi lahko vzamete večkratni odmerek vsake 4 ure, vendar ne več kot 4 odmerke (vrečke) v 24 urah.

    Vicks Active SymptoMax Plus lahko uporabljate kadarkoli čez dan, najboljši učinek pa je jemanje zdravila pred spanjem, ponoči. Če olajšanja simptomov ni opaziti v 5 dneh po začetku jemanja zdravila, se posvetujte z zdravnikom.

    Stranski učinki

    Pogostost neželenih učinkov je običajno razvrščena po naslednjih merilih: zelo pogosto (≥1 / 10), pogosto (od ≥1 / 100 do ≤1 / 10), redko (od ≥1 / 1000 do ≤1 / 100), redko (od > 1/10000 do ≤1 / 1000), zelo redko (≤1 / 10000), neznano (pogostosti ni mogoče oceniti na podlagi razpoložljivih podatkov).

    Pogosto (od ≥1 / 100 do ≤1 / 10):

    - slabost, bruhanje, anoreksija

    Redko (od> 1/10000 do ≤1 / 1000):

    - tahikardija, palpitacije, zvišan krvni tlak

    - motnje spanja, živčnost, tesnoba, tesnoba, zmedenost, razdražljivost, omotica, glavobol, tremor

    - možne so alergijske reakcije (izpuščaji, srbenje, urtikarija, anafilaksija, bronhospazem)

    - oslabljeno delovanje jeter (povečana raven jetrnih transaminaz)

    Glede na prisotnost paracetamola: motnje krvnega sistema (anemija, trombocitopenija, levkopenija, agranulocitoza, hemolitična anemija, nevtropenija, methemoglobinemija, pancitopenija

    Neznano (pogostosti ni mogoče oceniti na podlagi razpoložljivih podatkov):

    - pankreatitis po uporabi velikih odmerkov zdravila

    - intersticijski nefritis po dolgotrajni uporabi visokih odmerkov zdravila

    Kontraindikacije

    - preobčutljivost za katero koli sestavino zdravila

    - hude bolezni srca, hipertenzija

    - jetrna bolezen ali huda bolezen ledvic, odpoved ledvic

    - uporaba tricikličnih antidepresivov

    - uporaba zaviralcev monoamin oksidaze v prejšnjih 2 tednih

    - intoleranca za fruktozo, malabsorpcija glukoze in galaktoze, pomanjkanje encima saharoze-izomaltoze

    - uporaba sredstev, ki blokirajo β

    - vztrajen ali kroničen kašelj, povezan s kajenjem, kronični bronhitis, bronhialna astma, pljučni emfizem

    - nosečnost, dojenje

    - otroci do 18 let.

    Previdno je treba zdravilo uporabljati pri bolnikih s hipertrofijo prostate, zaradi možnosti zadrževanja urina. Previdno uporabljajte pri bolnikih z Raynaudovim sindromom..

    Interakcije z drogami

    Pri jemanju zaviralcev monoaminooksidaze je priporočljivo, da se vzdržijo jemanja zdravila. Tveganje hepatotoksičnosti paracetamola se poveča s hkratnim dajanjem tricikličnih antidepresivov, barbituratov, difenina, karbamazepina, rifampicina, zidovudina in drugih induktorjev jetrnih mikrosomalnih encimov, pa tudi alkohola. Antidepresivi, antiparkinsonski in antipsihotiki, derivati ​​fenotiazina povečajo tveganje za hepatotoksične učinke paracetamola in fenilefrina, pa tudi pri interakciji s fenilefrinom vodijo do zastajanja urina, suhih ust in zaprtja..

    Metoklopromid poveča hitrost absorpcije paracetamola, nasprotno, kolestiramin zmanjša njegovo absorpcijsko hitrost. Izoniazid zniža očistek paracetamola, zavira njegovo presnovo v jetrih in s tem poveča toksični učinek slednjega. Probenecid povzroči dvakratno zmanjšanje očistka paracetamola, zavira njegovo konjugacijo z glukuronsko kislino, zato je priporočljivo razmisliti o zmanjšanju odmerka paracetamola. Salicilati, vključno z acetilsalicilno kislino, lahko podaljšajo razpolovno dobo paracetamola.

    Antikoagulacijski učinek varfarina in drugih derivatov kumarina se poveča s podaljšano redno uporabo paracetamola, kar poveča tveganje za krvavitev. Dolgotrajna uporaba paracetamola lahko zmanjša učinek zidovudina, kar poveča tveganje za nevtropenijo. Paracetamol zmanjšuje biološko uporabnost lamotrigina, zmanjšuje učinek slednjega. Paracetamol lahko vpliva na test urina na fosfat in test na sladkor v krvi.

    Digitalis alkaloidi v kombinaciji s simpatomimetičnimi zdravili lahko povečajo občutljivost miokarda na njegove posledice.

    Posebna navodila

    Da bi se izognili poškodbam jeter, zdravila ne smemo kombinirati z uživanjem alkoholnih pijač, z drugimi zdravili, ki vsebujejo paracetamol, antitusivnimi zdravili, pa tudi z drugimi sredstvi za zdravljenje pomanjkanja sape.

    Zdravilo je treba previdno uporabljati pri bolnikih, ki jemljejo alkaloide digitalis, zdravila, ki zavirajo β, metildopo, fenotiazine in antihipertenzive..

    Previdno je treba zdravilo uporabljati pri bolnikih s hipertrofijo prostate, zaradi možnosti zadrževanja urina. Previdno uporabljajte pri bolnikih z Raynaudovim sindromom..

    Dolgotrajna uporaba zdravila ni priporočljiva..

    Če olajšanja simptomov ni opaziti v 5 dneh po začetku jemanja zdravila, se posvetujte z zdravnikom.

    Zdravila ne uporabljajte v poškodovanih vrečah..

    Značilnosti učinka zdravila na sposobnost vožnje vozila ali potencialno nevarnih mehanizmov

    Ko jemljete zdravilo, ni priporočljivo voziti avtomobila ali drugih mehanizmov zaradi možnosti manifestacije takšnih stranskih učinkov, kot so omotica, zmedenost.

    Predoziranje

    Simptomi: bledica, slabost, bruhanje, anoreksija, bolečine v epigastriju, tesnoba, omotica, glavobol, motnje krvnega obtoka, zvišan krvni tlak, bradikardija, aritmija, zmedenost, depresija dihanja, hepatotoksični in nefrotoksični učinki, hematurija, proteinurija v hudih primerih se razvijejo odpoved jeter, encefalopatija, hipoglikemija, možganski edem, koma. Opisani so tudi primeri pankreatitisa..

    Zdravljenje: izpiranje želodca, aktivno oglje v 1 uri po zaužitju velikega odmerka, zdravljenje z N-acetilcisteinom se lahko uporablja do 24 ur po prevelikem odmerjanju, vendar je za največji učinek bolje, da ga vnesete v prvih 8 urah. Za lajšanje visokega krvnega tlaka se uporabljajo antagonisti α-receptorjev. Simptomatska terapija.

    Obrazec za sprostitev in embalaža

    Zdravilo v vrečah iz večplastnega materiala: polietilen z nizko gostoto / aluminijasto folijo / etilen / metakrilni kopolimer.

    5 ali 10 vrečk skupaj z navodili za medicinsko uporabo v državnem in ruskem jeziku je dano v kartonsko škatlo.

    Pogoji skladiščenja

    Shranjujte pri temperaturi, ki ne presega + 25 ° C.

    Hraniti izven dosega otrok!

    Rok uporabnosti

    Zdravila se ne sme uporabljati po datumu izteka roka uporabnosti.

    Vicks Active: opis linije izdelkov Vicks Active, navodila

    V jesensko-zimskem obdobju se število prehladov znatno poveča. Po statističnih podatkih v naši državi pozimi predstavlja do 70% celotnega števila takšnih črepinj.

    Sodobni človek živi z aktivnim tempom, to je tisto, kar zahtevajo resničnosti življenja. Nima časa, da bi se poškodoval. Če pa bolezni ne najdemo ob pravem času, je treba nadaljevati z njenim zdravljenjem, ko se pojavijo prvi simptomi.

    Že prvo leto je blagovna znamka Vicks prisotna na trgu zdravil, ki pomaga pri zdravljenju prehladov. To zdravilo je primerno v boju proti izcedeku iz nosu, kašlju, pomaga znižati bolnikovo temperaturo..

    Zgodovina blagovne znamke Vicks

    V ZDA je leta 1890 farmacevt po imenu Lundsford Richardson hudo zbolel s sinom. Zdravila, ki so bila takrat v arzenalu zdravnikov, otroku niso pomagala. In potem se je Richardson začel ukvarjati sam. Naredil si je balzam za drgnjenje kašlja po svojem receptu. Postopki, ki jih je opravil oče, so otroku hitro pomagali in si je opomogel.

    Richardson je svoje zdravilo imenoval Wicks in začel prodajati v svoji lekarni. V 30. letih 20. stoletja se je z razvojem medicine proizvodna linija pod blagovno znamko Vicks znatno razširila. Trenutno je blagovna znamka Vicks del podjetja Procter & Gamble, zdravilo pa izdeluje izraelsko farmacevtsko podjetje Teva.

    Sorte:

    • Vicks Active Symptomax - prašek za vzrejo toplega napitka
    • Vicks Active SymptoMax + - prašek za vzrejo toplega napitka
    • Balm Vicks Asset - na voljo kot mazilo
    • Vicks Asset Sinex - sprej za nos
    • Vicks Asset ExpoMed - na voljo kot šumeče tablete
    • Vicks Ass sesanje Lollipops
    • Vicks Asset AmbroMed - sirup

    Vicks Asset SimtoMax

    Sredstvo Symptomax je zdravilo za kombinirano zdravljenje prehladov. Na voljo v obliki praška, iz katerega je treba pripraviti vročo pijačo za oralno uporabo. Pijača ima prijeten limonin okus. Za pripravo pijače nalijte prašek v skodelico in nalijte 200 ml tople vode. Mešajte, dokler se prašek popolnoma ne raztopi in - lahko pijete. Nastalo raztopino je treba piti v enem požirku.

    Njegovo delovanje in uporaba močno olajša stanje bolne osebe. Sredstvo SymptoMax znižuje temperaturo, blaži vneto grlo in pomaga odpraviti otekanje sluznice, ki povzroča izcedek iz nosu. To zdravilo pomaga tudi pri glavobolih in odpravlja bolečine v bolnikovem telesu..

    To delovanje zdravila v boju proti prehladu je razloženo z njegovo kombinirano sestavo. Torej, fenilefrin hidroklorid pomaga zmanjšati draženje v nosni votlini in je vazokonstriktor. Askorbinska kislina, ki je prav tako del Symptomax Active, poveča imuniteto, paracetamol pa zniža temperaturo in se bori proti vnetjem..

    Dnevni odmerek zdravila je 4 vrečke z intervalom pet ur. Sprejem je prikazan največ tri dni. Priporočljivo za uporabo pri osebah, starejših od 18 let.

    Kontraindikacije Vicks Asset SimtoMax

    • Hipertonična bolezen
    • Bolezen koronarnih arterij
    • Fenilketonurija
    • Sladkorna bolezen
    • Odpoved jeter
    • Odpoved ledvic

    To zdravilo lahko povzroči nespečnost in psiho-čustveno vzburjenje. Toda takšni primeri so redki..

    Ne pozabite, da Active SymtoMax ne vsebuje antibiotikov in protivirusnih snovi, vendar je primeren za odpravo simptomov nastopajoče bolezni. Če je bolezen bakterijskega ali virusnega izvora, potem ne bo kurativnega učinka.

    Vicks Active Symptomax+

    Vicks Asset SymptoMax + je po učinku podoben kot Vicks Asset SymptoMax, primeren za odpravljanje istih simptomov prehlada. Toda za razliko od zgoraj opisanega zdravila vsebuje snov, kot je guaifenesin. Guaifenesin dobro razredči sputum, ki ga proizvaja sluznica pljuč, ki se med boleznijo vname. To pomaga okrepiti njen izcedek iz sputuma in lajša kašelj..

    Priprava te pijače je podobna prejšnji: prašek je treba naliti v skodelico in naliti 200 ml tople vode, mešati, dokler se prašek popolnoma ne raztopi in po rahlem ohlajanju ga popiti v enem zajemu..

    Vicks Active balzam

    Balzam je mazilo za zunanjo uporabo. Namenjeno je drgnjenju vratu in prsnega koša pri prehladu. Uporaba mazila na območju srca ni dovoljena.

    Vdihavanje hlapov mazila, ki se nanašajo na kožo, je neke vrste vdihavanje in blagodejno vpliva na stanje bolne osebe. Balzam vsebuje kamfor, evkaliptusovo olje, mentol, terpentinsko olje.

    Balzam se lahko uporablja tako za odrasle kot otroke, starejše od dveh let. Pozitivno vpliva na bolnikova dihala, pomaga pri kašlju, odstranjuje napade zadušitve, se spopada z izcedekom iz nosu. Nepogrešljiv pred spanjem.

    Vicks Asset Sineks

    Vicks Asset Sinex je sprej za nos. Pomaga pri odpravljanju nosne kongestije. Ima vazokonstriktorski učinek. To je posledica dejstva, da pršilo vsebuje oksimetazolin hidroklorid. Prav tako sestava spreja vključuje evkaliptusovo olje in ekstrakt aloe vere, ki neguje, zdravi in ​​vlaži nosno sluznico. Delovanje zdravila je 12 ur, zaradi oblike in načina namakanja nosu pa deluje hitreje kot kapljice za nos.

    Vicks Asset ExpoMed

    Ta linija zdravil Vicks je šumeča tableta. Namenjeni so tudi boju proti navadnemu prehladu in njegovim simptomom. Glavna snov v Vicks šumečih tabletah je acetilcistein, zaradi katerega se sputum aktivno izloča iz bronhijev. Kašelj se pri jemanju Vicks šumečih tablet odpravi dovolj hitro.

    Šumeče tablete ExpoMed se proizvajajo v odmerku 200 mg in 600 mg. Tablete razredčimo v vroči vodi in po ohladitvi raztopine na primerno temperaturo popijemo.

    Vicks Ass sesanje Lollipops

    Ti bomboni so prehranska dopolnila. Kljub temu je bil njihov pozitiven učinek v boju proti prehladu dokazan. Lollipops vključujejo sladkor, evkaliptusovo olje, mentol, med, vodo. Lollipops odpravlja napade kašlja, mehča grlo in olajša postopek požiranja, ima razkuževalni učinek in pomaga pri soočanju s slabim zadahom. Lollipops so na voljo z okusi mete, maline in medu. Prekomerna uporaba ogroža prebavne težave.

    Sirup AmbroMed

    AmbroMed je sirup proti kašlju, katerega učinkovina je Ambroxol hydrochloride. Prodano v steklenici po 120 ml z merilno žlico. Indikacije za uporabo sirupa AmbroMed so akutni in kronični bronhitis, kronična obstruktivna pljučna bolezen, cistična fibroza, bronhialna astma, bronhiektatična bolezen.

    Tega kašeljnega sirupa ne morete uporabljati pri intoleranci za fruktozo, preobčutljivost za ambroksol in bromheksin in uporabljati previdno pri odpovedi ledvic in jeter, nosečnosti, med dojenjem, peptičnim ulkusom želodca in dvanajstnika.

    Vicks sirup proti kašlju jemljemo po obroku po shemi, določeni v navodilih, ali po shemi, ki jo je določil zdravnik. Običajno je potek zdravljenja s tem zdravilom 7-14 dni.

    Mnenja in cena

    Na internetu je veliko pregledov teh zdravil. Obstajajo tako pozitivne kot negativne ocene. Zadostno število negativnih pregledov, ki jih povzroča visoka cena te droge.

    Cena zdravil ni odvisna samo od lekarniške mreže, ampak tudi od oblike sproščanja. V povprečju se cena giblje od 100 rubljev za šumeče tablete do 430 rubljev za balzam.

    Ta zdravila nimajo sedativnih in sedativnih učinkov. Neželeni učinki so navedeni v navodilih za zdravila. Čez pult.